Güngören’deki Trabzonlular buluştu

Güngören Trabzonlular Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen gece, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla yapıldı.

Güngören’deki Trabzonlular buluştu
banner71

Trabzon dışında en fazla Trabzonlunun yaşadığı  ve İstanbul’un en fazla nüfus yoğunluğunun olduğu Güngören’de kısa bir süre önce kurulan Güngören Trabzonlular Derneği, düzenlediği gece ile Trabzonluları buluşturdu.

 

Salona sığmadılar

Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde düzenlenen gecede Trabzonlular salona sığmayıp koridorlardaki cine vizyon ekranlarından geceyi takip ettiler. Geceye  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ak Parti İstanbul Millet Vekili Ahmet Hamdi Çamlı, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Başkan Yardımcısı Fatih Özçiçek, Güngören Kaymakamı Zafer Orhan, Ak Parti İlçe Başkanı Ercüment Sever, Enerji İşleri Sendikası Genel Başkanı Mahmut Altunsoy, Gebze Başsavcısı Sıddık İlgar, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı Suçlar Bürosu Savcısı  Serkan Ucuzcu, İstanbul Muhtarları Derneği Başkanı Selami Aykut,  Yurtdışından ve yurt içinden İş Adamları  İl, İlçe ve mahalle sivil toplum örgüt başkan ve yöneticileri mahalle muhtarları ve Güngören’deki Trabzonlular katıldı.

 

Güngören Trabzonlular Derneği  Gençlik   Kollarının  hazırladığı ve Çanakkale’yi  anlatan ve o günleri  yeniden yaşanmış gibi sahneye dökerek  salondaki izleyicilere sunan  Trabzonlu gençlerin Tiyatro sahnesi de salonda beğenildi ve yoğun ilgi gördü. Devamında ise 9 yaşındaki İrem Gündoğdu 'nun İstiklal Marşımızın on kıtasını okuması salondan büyük alkış aldı.

 

Gecede Kemençe Şov

Geceye  kemençesi ile renk katan Ekrem Biberoğlu kemençe resitali ile davetlileri gönüllerince eğlendirirken,  gecenin renkli siması ve  Karadenizin sevilen yüzü  sanatçı Onur Atmaca  sahneye çıktığında Trabzonlu Gençlerin Onur Atmaca’nın  otantik türkülerine eşlik etmesi ile salonun havası bir anda değişti.

 

Kemençenin ritminin  arttırılması ile gençlerin sahnede horon halkası kurması fazla sürmedi. Birbirinden güzel türkülerini peş peşe okuyan Sanatçı Onur Atmaca’yı horoncular yalnız bırakmazken  hem eğlendiler hem de eğlendirdiler.  Programını tamamlayan Atmaca; “Bu gecede emeği  gecen herkese teşekkür ediyorum, bana sizlerle buluşma imkanı sağladılar” dedi.

 

Soylu yalnız bırakmadı

Gecenin geç  saatlerinde  İçişleri bakanı Süleyman Soylu programa katılarak  yoğun programlarına rağmen hemşerilerini  yalnız bırakmadı. Ayağının tozu ile kürsüye çıkarak hemşerileri ile hasbıhal edip gündeme dair  konulara vurguda bulundu.

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21