İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Güngören Trabzonlular Derneği’nin 2.Olağan Kongresi’nde mevcut başkan İbrahim Yılmaz yeniden başkanlığa seçildi.
Pandemi nedeniyle ertelenen Genel Kurul Toplantısı, Güngören Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.
Toplantıya AK Parti Güngören İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Güngören İlçe Başkanı Temel Akkoç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Belediye Meclis Üyesi Gökhan Arslan, İyi Parti Güngören İlçe Başkanı Pelin Sellitepe Turan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Esenler Trabzonlular Derneği Başkanı Zeki Yılmaz, Bağcılar Trabzonlular Derneği Başkanı Etem Çoşkun, Zeytinburnu Trabzonlular Derneği Başkanı Ahmet Metin Hayıroğlu ve dernek üyeleri katıldı.
Genel Kurul Toplantısı için salt çoğunluğun sağlanmasıyla başlayan toplantı; saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ve divan heyetinin oluşturulması ile başladı.
Dernek Başkanı İbrahim Yılmaz'ın selamlama konuşmasının ardından, Dernek Kültürel İşler Başkanı İlyas Danışmaz'ın faaliyet raporlarının sunumu ve ibrası, Dernek Muhasibi Mustafa Şahin'in hesap raporları, tahmini bütçe sunumu ve ibrası, Dernek Denetleme Kurulu Başkanı Mehmet Erdem Akaydın'ın Denetim raporları sunumu ve ibrası, Dernek Yönetim Kurulu'na Federasyon ve üst Kurula katılma ve federasyon kurma yetkisi verilmesinin ardından dernek organlarının seçilmesine geçildi.
İbrahim Yılmaz başkanlığında oluşturulan ve tek liste ile yapılan seçimde Dernek Yönetiminde şu isimler yer aldı.
Yönetim Kurulu Asil Üyeler;
1-İbrahim Yılmaz
2-Adnan Şimşek
3-Mehmet Taş
4-Gökhan Arslan
5-Temur Yıldırım
6-Yavuz Yazıcı
7-Nuray Aydın
8-Mehmet Sarıalioğlu
9-Ali Kazdal
10-Mehmet Mutlu
11-Mustafa Şahin Yazıcı
Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
1-Halit Yılmaz (Of Yemişalan Derneği)
2-Ali Sarıtaş (Maçka Yazlık Köy Derneği)
3-Mustafa Vahapoğlu (Of Saraçlı Derneği)
4-Erdal Kaldırım (Sürmene Başköy Derneği)
5-Ali Köseoğlu (Of Kıyıboyu Derneği)
6-Mehmet Kaptan (Dernekpazarı Günebakan Köyü Derneği)
7-Deniz Hacıbayramoğlu (1967 Trabzonsporlular Derneği)
8-İlyas Danışmaz Okul Müdürü
9-Yılmaz Ayyıldız
10-Yıldıray Baştürk
11-Furkan Ak
Denetleme Kurulu Asil Üyeleri;
1-Veysel Saral (Cumder)
2-Önder Zeki Keleş (Arsin Derneği)
3-Seyfettin Dilaver (Sürmene Aksu Derneği)
Denetleme Kurulu Yedek Üyeler;
1-Muhammed Resuloğlu
2-Yusuf Bayrak
3-Süleyman Gündoğdu
Federasyon ve Üst Kurul Delegeleri;
1-İbrahim Yılmaz
2-Adnan Şimşek
3-İlyas Danışmaz
4-Mehmet Taş
5-Yavuz Yazıcı
6-Gökhan Arslan
7-Mehmet Mutlu
8-Süleyman Gündoğdu
9-Yıldıray Baştürk
10-Ali Yılmaz Ayyıldız
11-Furkan Ak
12-Nagihan Kocabaş
13-Mehmet Sarıalioğlu
14-Aytekin Akay
15-Sevgi Arslan
Of Ajans