Emrullah Tellioğlu yeniden başkan

Tellioğlu Vakfı’nın Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda mevcut başkan Emrullah Tellioğlu yeniden başkanlığa seçildi.

Emrullah Tellioğlu yeniden başkan
banner71

Tellioğlu Vakfı’nın İstanbul’da düzenlenen olağan genel kurulunda mevcut başkan Emrullah Telloğlui yeniden başkanlığa seçildi.

 

Vakıf Mütevelli Heyeti üyelerinin geniş katılımı ile yapılan kongre kahvaltı ile başladı.  Müzakerelerden sonra Genel Kurul Gündemine geçildi. Divan Başkanlığına 1990 yılında kurulan Tellioğlu Köyleri Derneği Kurucularından Bayramali Tellioğlu seçildi.

 

Mevcut Yönetimin ibrası ile Yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulunun seçimine geçildi. Vakıf Başkanlığına Vakıf Kurucu Başkanı Emrullah Tellioğlu, oy birliği ile yeniden seçildi.

 

Yeniden başkanlığa seçilen Tellioğlu, Mütevelli Heyet üyelerine akrabanın önde gelenlerin tensipleri ile kendisine bu önemli görevin tevdi edilmesine teşekkür etti.  Tellioğlu, Vakfı layık olduğu yerlere getirmek için Yönetim Kurulu ile birlikte var güçleri ile çalışacaklarını söyledi.

 

Başkan Tellioğlu yapacakları icraatları ise şöyle sıraladı;

1. Mülkiyeti Vakfa ait Ümraniye'de bulunan dairenin kiraya verilmesi.

2. Ulaşımı kolay, otopark yeri olan Vakfa müstakil bir bina satın almak veya arazi alıp içerisine çok amaçlı salonlar ve lokal olan bir bina yapmak

3. Burs sayısını 250 kişiye çıkarmak

4. Başarılı öğrencilere ekstra burs vermek

5. Akraba-ı muhabbet günlerini sürdürmek

6. Ahde vefa ziyaretleri yapmak.

7. Of Hayrat Köy Dernek ve Vakıflarına ziyaretler yapmak

8. Seminerler, kahvaltılar ve etkinlikler yaparak özellikle gençlerimizin ve kadınlarımızın Akrabayla bağlarını güçlendirmek.

9. Of 'ta bulunan Vakıf Temsilciliğini aktif hale getirmek. Burayı gençlerin ve hanımların kullanımına açmak. Burada eğitim ve seminerler yapmak.

 

Başkan Emrullah Tellioğlu 2 yıllık dönemde kendilerini çok önemli görevlerin beklediğini çıtayı çok yukarılara taşımayı hedeflediklerini söyledi.

 

24 kişilik yönetim kurulunu Samsun’da 5, Of 'ta 7 ve İstanbul'da 11 kişi olarak düzenlediklerini belirten Tellioğlu; “Tüm Yönetim Kurulu olarak özveriyle, var gücümüzle, kırmadan,   kırılmadan,  sabırla Allah Rıza'sı için inşallah bu kutsal görevi Mütevelli Heyeti Üyelerinin de maddi ve manevi destekleriyle layık olduğu yerlere getireceğiz. Mevlam birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Allah bizleri iyilik ve yardım edenlerden eylesin inşallah” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram Ali Tellioğlu
Bayram Ali Tellioğlu - 2 yıl Önce

Esselamun aleyküm.
Allah rızası için hizmet yapma aşkıyla başkanlığı kabul eden ve bütün hazirunun oy birliği ile seçtiği Emrullah Tellioğlu ve yönetimi Tellioğlu vakfına en iyi hizmetleri vereceğine inancım sonsuzdur.
Bütün üyelerin yeni seçilen yönetime maddi ve manevi desteğini esirgemeyeceğine inancım sonsuzdur.
Allah cc yar ve yardımcınız olsun.

DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 1 yıl Önce

BAŞARILAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21