Cumder dernek başkanları ile basını kahvaltıda buluşturdu

Cumder, İstanbul’da faaliyet gösteren Trabzon derneklerinin başkanları ile Trabzonlu basın mensuplarını kahvaltıda buluşturdu.

Cumder dernek başkanları ile basını kahvaltıda buluşturdu

İstanbul’da faaliyet gösteren Of Cumapazarı Yardımlaşma Derneği (Cumder), Güngören’de faaliyet gösteren Trabzon derneklerin başkanları ile Trabzonlu basın mensuplarını kahvaltıda bir araya getirdi.

Of Cumder Başkanı Başkan Yaşar Çakır’ın ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıya Yemişalan Dernek Başkanı Halit Yılmaz, Saraçlı Dernek Başkanı Mustafa Bahri Vahapoğlu, Güngören Trabzonlular Dernek Başkanı İbrahim Yılmaz, Uğurlu Dernek Başkanı Yaşar İlhan, Sürmene Aksu Dernek Başkanı Seyfettin Dilaver, Dağönü Dernek Başkanı Şevket Süleymanoğlu, İş İnsanı Emrullah Altuncu, Taka Gazetesi İstanbul Temsilcisi Aytekin Akay, Günebakış Gazetesi Temsilcisi Bülent Şirin, Of Havadis Gazetesi İstanbul Temsilcisi, Sadullah Dervişoğlu ile Radyo Programcısı Kuzey Ekspres Gazetesi İstanbul temsilcisi ve Çay Tv program yapımcısı Zeki Gökçe ile radyo programcısı Kaptan Hüseyin konuk oldu.

açılış konuşmasını yapan Cumder Başkanı Yaşar Çakır; “Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Biz bu etkinliklere değer ve önem veriyoruz. Bu gibi etkinlikleri artık bizler ilçemizde bulunan başta Güngören Trabzonlular Derneği ve bünyesindeki ilçe dernekleri olarak düzenlemeyiz. Bu arada artık 38 yıl aradan sonra süper ligde hem lider hem de şampiyonluğun tek adayı Trabzonspor bayraklarıyla da ilçemizi süslemeliyiz. Bugün Radyocular günü. Radyocu dostlarımızın da gününü kutluyoruz. Of’ta görev yaptığımız dönemde gazetecilik de yaptığım için basının değerini daha iyi bilen bir dernek başkanıyım. Gazetecilerimiz ve radyocularımız bizim sesimiz olan büyük güçlerdir. Bugüne kadar özellikle İstanbul’da basılan ve satılan Taka, Günebakış ve Karadeniz gazetelerinin değerini bilemedik ve İstanbul satışlarını kapatıp Trabzon’a döndüler. Şimdi tüm derneklerimiz İstanbul’da bulunan Trabzon gazetelerinin temsilcilerine ve çalışmalarına destek olmalıyız” dedi.

Kahvaltıya katılan gazeteciler de özellikle dernekler konusunda düşüncelerini belirtirken Gazeteci Bülent Şirin yaptığı açıklamada; “Yıllardır gazetecilik yapıyoruz. Ancak dernekler maalesef daha çok sosyal medyalarını kullanıyor. Bizlere pek ilgi göstermediklerini görüyoruz. Bu konu da elbette ki bizleri de üzmektedir” dedi.

Bazı Dernek Başkanlarının eleştirilerden rahatsız olduklarını belirten Gökçe; “Bizler de Trabzonluyuz ve mesleğimiz medya. Ancak özellikle derneklerin çok önemli kurumlar olduğunu bilen bir gazeteci olarak 20 yıldır da derneklerin içerisinden biri olarak derneklerin elbette ki yanlışlarını da doğrularını kamuya duyurmak da görev anlayışımızdır. Bu konu da bazı dernekler ve başkanları eleştirilerimizden rahatsız oluyorlar. Oysa basın medya sadece övgü yapmaz yeri geldiğinde gördükleri eksikleri de üslubunca kamuyla paylaşır haber yapar. Tabi ki habercilik anlayışımız dernek başkanlarına yaranmak için değildir” dedi.

Trabzonspor'un şampiyonluğu konusunda da şampiyon etkinlikleri ve kutlamalar hakkında fikirlerin paylaşıldığı kahvaltı karşılıklı sohbetle sona erdi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21