Cumder, Cumapazarlıları İstanbul’da buluşturdu

Merkezi İstanbul Güngören’de bulunan Cumapazarı Beldesi Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Sosyal etkinliklerine ara vermeden devam ediyor.

Cumder, Cumapazarlıları İstanbul’da buluşturdu

Aylık kahvaltılar, vefat edenler için mevlit programı, eğitici paneller ve folklor kursları etkinlikleriin ardından düzenlenen 11. Geleneksel Buluşma Gece ile Of’taki ve İstanbul’daki Cumapazarlılar bir araya geldi.

 

Trabzon Dernekleri Federasyonu kız horon ekiplerinin gösterisi ile başlayan gecedenin açılış konuşmasını Dernek Başkanı Yaşar Çakır yaptı.

 

Derneğin yaptığı faaliyetleri özetleyen Başkan Çakır konuşmasında; “Üniversitede öğrenim gören 28 öğrencimize burs vermekteyiz. Sosyal etkinliklerimiz kapsamında, anneler günü, dünya kadınlar günü, ölülerimiz için mevlit programları ve buna benzer etkinliklerimiz devam etmektedir. Güngören ilçesinde gerek belediyemiz ve gerekse diğer sivil toplum kuruluşları ile koordine sağlayarak derneğimizde paneller düzenlenmektedir. Hemşerilerimiz ile kaynaşma ve birliktelik amacıyla düzenlenen Geleneksel kahvaltılarımıza devam edilmektedir. Derneğimizin beldemizde etkin olması için kapanan Cumapazarı Belediyesinin karkas iki katının temsilcilik faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla 5 yıl süreyle derneğimize tahsisi sağlanmıştır. Duyarlılıklarından dolayı Cumapazarı Belediye Meclisi üyelerine ve Of Belediye Başkanı Sayın Murat Saral’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Derneğimize bir iğne ucu kadar dahi olsa emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Geceye katılan Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman da kısa bir konuşma yaparak geceye katılan Cumapazarlıları selamladı.

 

Sunumunu Cumder Yönetim Kurulu Üyesi TV sunucusu, Yasemin Aydın yaptığı gecede Taner Eyüpoğlu, Cemal Kadırkaya, Seyhan Çek, Ahmet Okur, Tahsin Terzi ve Hüseyin Altunsoy sahne alarak geceye katılanlara eğlenceli saatler yaşattılar.

 

Geceye Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Başkan yardımcıları, İstanbul Barosu avukatlarından Hikmet Ömeroğlu, Fatma Özçelik, Uğurlu Dernek Başkanı Yaşar İlhan, Bölümlü Derneği Başkanı Yılmaz Çakır, Çataldere Köyü Derneği Başkanı Sadettin Ayyıldız. Of Medya Derneği Başkanı ve Of Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Yaşar, Of Havadis İstanbul Temsilcisi Sadullah Dervişoğlu, Erenköylü İş Adamı Mahmut Bahadır, Cumapazarlı İş Adamları Doğan Yılmaz ve Dursun Yılmaz ile çoksayıda Cumapazaralı vatandaş katıldı.

 

Gecenin sonunda Başkan Çakır, dernek faaliyetlerine maddi ve manevi katkı sunan kişi ve kuruluşlara plaket takdim etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
serkan
serkan - 8 yıl Önce

yasemin hanım sahneyi tam anlamıyla dolduruyosunuzz düzgün türkçe ve güzelliyinizle

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21