CUMDER bu Ramazanda da ihtiyaçlı aileleri sevindirdi

Cumapazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve iftar programları için 72 bin TL nakdi yardım yaptı.

CUMDER bu Ramazanda da ihtiyaçlı aileleri sevindirdi

Merkezi İstanbul Güngören’de bulunan ve İstanbul ilinde en etkin dernekler arasında yer alan Of Cumapazarı Yardımlaşma ve Dayanıma Derneği (CUMDER) her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini unutmadı.

Hayırsever vatandaşlardan temin ettiği yaklaşık 50 bin TL’lik nakdi yardımı ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Cumder, düzenlediği iftar programları ile de Cumapazarlıları buluşturdu.

Dernek Başkanı Yaşar Çakır yaptığı açıklamada; “Ramazan süresince derneğimize yurt içi ve yurt dışından toplamda 43 Bin TL nakdi yardım, 27 Bin 500 TL Alışveriş kartı, 2 Bin TL tutarında koli yardımı ile toplam 72 Bin 500 TL yardım yapılmıştır. Kirada oturan ve maddi durumları müsait olmayan İstanbul ve diğer illerdeki 29 aileye 500’er TL olmak üzere toplamda 14 Bin 500 TL nakdi yardım yapılmıştır. Cumapazarı’ndaki Kur’an Kursumuzda öğrenim gören 50 öğrenciye bir akşam 2 bin TL ile iftar yemeği ikramı yapılmıştır. Cumapazarı’ndaki iki esnafımızı da desteklemek amacı ile tespit ettiğimiz 15 ihtiyaçlı aileye bir marketimizden, 15 ihtiyaçlı aile diğer marketimizden bizzat kendileri alış veriş yapmak kaydıyla 30 ailemize 400 TL’lik toplamda 12 Bin TL’lik alış veriş yapma imkanı sağlanmıştır. Zonguldak Temsilciliğimizin tespit ettiği 10 ihtiyaçlı aileye 400’er TL olmak üzere toplamda 4 Bin TL nakdi yardım yaptık. Derneğimizde düzenlemiş olduğumuz iki ayrı iftar programında 10 Bin 500 TL ödeme yaparak 175 kişiyi iftar soframızda misafir ettik. Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu tarafından derneğimize verilen 2 Bin TL tutarındaki 10 koli gıda, ihtiyaçlı ailelere verilmiştir. Bir hayır severimiz tarafından 100 Adet 200 TL’lik toplamda 20 Bin TL’lik A-101 Hediye çekleri Cumapazarı, Of ve diğer illerimizdeki ihtiyaçlı ailelere dağıtımları yapılmıştır. Başka bir hayırseverimiz tarafından 25 Adet 300 TL’lik toplamda 7 Bin 500 TL ŞOK Market çekleri Cumapazarı, Of ve diğer illerimizdeki ihtiyaçlı ailelere dağıtımları yapılmıştır. Toplamda ramazan ayı sonu itibari ile 72 Bin 500 TL Cumapazarı Derneğimizin aracılığı ile ihtiyaçlı ailelerimize yardım sağlanmıştır. Bizlere güven duyarak yardım yapan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21