Cumder, anneleri kahvaltıda ağırladı

Cumapazarı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince, anneler günü nedeniyle düzenlediği kahvaltıda anneleri ağırladı.

Cumder, anneleri kahvaltıda ağırladı

Cumder, Anneler Günü nedeniyle İstanbul Güngören’deki dernek merkezinde düzenlediği kahvaltı ile Cumapazarılı anneleri buluşturdu.

 

Kahvaltıda konuşan Dernek Başkanı Yaşar Çakır “Öncelikle mübarek üç aylarınızın başlangıcını tebrik ediyorum. Genel kurul sonrası yönetim kurulu olarak 19 Nisan’da Topkapı 1453 Panorama salonunda düzenlediğimiz gece için yoğun bir çalışma tempomuz oldu. Halkımıza güzel bir gece hazırlamak için geceli gündüzlü çalıştık. Hafta içerisi olmasına rağmen Panorama 1453 salonunu doldurmayı başardık. Buda gösteriyor ki hafta Cumapazarlılara gelecekte 1000 kişilik salonlar artık yetmeyecek.

 

Bu birliktelik yönetim olarak bizleri oldukça mutlu etmiş,  biz şimdiden gelecek yıl yapılacak geleneksel gecemizin hazırlıklarını gözden geçirmeye başladık. Bu birliktelik inşallah dernek olarak yapacağımız çalışmalara ışık tutacaktır. Yaz mevsiminin başlaması ve okulların kapanması dolayısıyla halkımızın büyük bir çoğunluğu önümüzdeki aydan yaz tatillerini geçirmek üzere köye dönüşleri başlayacaktır. Biz de dernek olarak ekim ayına kadar kahvatlı programı düzenleyemeyeceğimizden dolayı bugün sizlerle birlikte olmayı düşündük.

 

Bu kahvaltıdan daha da önemlisi 12 Mayısın Anneler günü olması dolayısıyla kahvaltı ardından annelerimize özel anneler günü tertiplemeyi düşündük. -Cennet Annelerin Ayakları Altındadır- sözünde de ifade edildiği gibi cam sakızı çoban armağanı elleri öpülesi annelerimize çiçek dağıtarak az da olsa onları mutlu etmeye çalıştık. Dernek kurucu üyelerimizden İbrahim Yılmaz kardeşimizde annelerimize günün anlam ve önemi ile ilgili güzel bir sunumları oldu. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ayrıca bu etkinlikte yoğun programları olmasına rağmen bizleri kırmayarak aramızda bulunan  beldemizin yetiştirmiş olduğu kemence üstadı Tahsin Terzi kardeşimize de teşekkür ediyorum.

 

Dernek olarak halkımıza yönelik bir takım etkinlikler planlamaktayız. Güngören Belediyesi ile ortaklaşa düzenlemeyi planladığımız  Çanakkale gezisi hafta sonlarının Haziran ayı sonuna kadar  yoğun olması nedeniyle hafta içerisinde planladığımız Çanakkale gezimize yeterli katılım olmadığından bu gezimizi önümüzdeki aylar içerisinde planlamaktayız. Bunun yanında Cumapazarı halkı ile tarihini daha sonra duyurmak üzere piknik yapmayı planlamaktayız

 

Derneğimizde şu an horon kursu başlatmış bulunmaktayız. Yirmiye yakın öğrencimiz kursiyer olarak horon eğitimi almaktadır. Dernek olarak sosyal ve kültürel etkinliklerimiz hızla devam edecektir. Gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında bulunan hemşerilerimizin beldemizi daha yakından takip edebilmeleri için Cumapazarı Belediyesine kurmuş olduğumuz sistem ile uydu üzerinden beldemizi canlı olarak gösterip hemşerilerimizin bir nebze de olda hasretlerini gidermeye çalışmaktayız. Ramazan bayramı sonrasında ise gerek yurt içinden ve gerekse yurt dışından tatillerini geçirmek üzere Beldemize gelen hemşerilerimizi birbirleriyle kaynaşma adına  dernek olarak bir şenlik planlamaktayız.

 

Düzenleyeceğimiz bu şenliği de dernek gecelerimiz gibi gelenekselleştirerek her yıl yapmayı planlamaktayız. Öğrencilerimize iş adamlarımızın desteği ile burs vermeye devam edeceğiz. Bu yıl ekim ayında burs vermeye başladığımız 23 öğrencimize Mayıs ayı itibari ile bursları aralıksız ödenmiştir. Derneğimize maddi ve manevi destek sağlayan tüm işadamlarımıza Cumapazarı halkı adına teşekkürü bir borç biliyorum. Halkımızın güler yüzü, maddi ve manevi destekleri çalışmalarımıza ışık tutmaya devam edecektir. Biz halkımızı çok seviyoruz. Bunun içinde halkımızın hizmetkârı olarak sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21