Cumder 18.geleneksel gecede buluşturdu

Of Cumapazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Cumder) tarafından İstanbul2da düzenlenen 18. Geleneksel gece İstanbul’daki Cumapazarlıları buluşturdu.

Cumder 18.geleneksel gecede buluşturdu

İstanbul Güngören'de faaliyet gösteren Cumapazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği düzenlediği 18.geleneksel gecesinde İstanbul ve çevresinde yaşayan Cumapazarılıları bir araya getirdi.

Bağcılar Belediye Salonunda düzenlenen Ayhan Ayaz’ın sunumunu yaptığı programın açılış konuşmasını Cumder Başkanı Yaşar Çakır yaptı.

Başkan Çakır konuşmasında; “Bizler gurbette yaşayan Oflular, Cumderliler olarak birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüğümüz dernek faaliyetlerimizde amacımız memleketimizin insanını gurbette de yalnız bırakmamak için bir arada daha güçlü olmak için derneğimizi seviyoruz ve sevdirmek içinde çaba sarf ediyoruz. Bizim derneğimiz de sadece Oflular değil herkes gelip çayımızı içer, yemeğimizi, ekmeğimizi bölüşürüz. Derneğimize gelen insanları evimize gelen misafir gibi görerek hizmette kusur etmeyiz. Kapılarımız herkese açıktır. Zaman zaman sohbet muhabbetlerimiz olur zaman zaman da gerek bizim yörenin türkülerini bazen de kardeş ilimiz kabul ettiğimiz Urfa sıra geceleriyle eğlenceli gecelerimiz olur. Bizim derneğimizin tek hedefi bölen değil birleştiren dernek olmalıyız. Onun için her gelenimize kapımız açıktır. Dernekçilikte amaç da birlik beraberlik değil midir? 18. yaptığımız geleneksel buluşma tanışma ve kaynaşma gecemizde yine yoğun ilgi ve kalabalıktan ötürü tüm dostlarımıza hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu gecemizde Trabzon Derneklerindeki tüm hemşerilerime gerek davetiye göndererek özelliklede Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanına ve yönetimine telefon ederek de davet ettim ama gelmediler. Sağ olsunlar ama gelmediler. Elbette ki gelselerdi daha iyi olurdu. Çünkü bu gibi geceler de amaç tanışmak kaynaşmak. Bizim vazgeçilmez ilkemiz de budur. Bizim dernekte her düşünceden siyasetten insanlar vardır ama siyaset kavgası yoktur! Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı davetimize gelerek bizleri memnun etmiştir. Kendilerine şükranlarımızı sunuyorum. Tüm katılanlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gecede Cumapazarlı sanatçı Ahmet Okur, Üsküdar Belediyesi Folklör ekibi, Zeynep Birinci ve Mesut Çakır, birbirinden güzel türküleri ile sahne aldı. Ayrıca Urfa Geceleri ekibi ise geceye sürpriz yaparak güzel bir Urfa gecesi yaşatarak büyük alkış aldı.

Cumder’in kurucu başkanı ve iş insanı Seluz Kimya sahibi Murat Öztürk, ailesiyle birlikte katıldığı gecede, yapılan açık artırmada antika hediyeyi 61 Bin TL karşılığında satın alarak derneğe önemli bir katkıda bulundu.

Geceye; Bağçılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Güngören Kaymaklığı Yazı İşleri Müdürü Halit Seyyar, Avukat Mürsel Demir, Avrasya Hastanesi Hekimlerinden Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Vecdi Ertekin, Bahçelievler Devlet Hastanesi hekimlerinden Uzm. Dr. Mithat Tuna, TSK Mehmetçik Vakfı Güngören Park AVM Teknik Müdürü Tahir Uzun, İdari Personel Tuğçe Uyanık, Dernekpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ayazoğlu, Türkiye Kader Mahkumları Derneği Genel Başkanı Necdet Yüksel ve Genel Başkan Yardımcısı Kadir Zengin, Posof Derneği Başkanı Aydın Karadağ ve Yönetimi, Rize İkizdere İksenitliler Derneği Başkanı Ömer Okumuş, Güngören İşadamları ve İnşaatçılar Sosyal Yardımlaşma Derneği Eski Başkanı Fikret Turan, Of Hayrat Derneği Başkanı Mustafa Saral, Of Saraçlı Derneği Başkanı Mustafa Bahri Vahapoğlu, İş İnsanı Mehmet Taş, İyi Parti Güngören İlçe Başkanı Pelin Sellitepe Turan, Of Yazlık Köyü Dernek Başkan Yardımcısı Avukat Çoşkun Şen, Güngören Deva Partisi İlçe Başkanı Mikail Dervişoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Güngören Gençlik Kolları Başkanı Furkan Ak, Of Havadis Gazetesi İstanbul Temsilcisi Sadullah Dervişoğlu, Gazeteciler Mustafa Akbaba ve Zeki Gökçe ile CUMDER TÜRKÜ GURUBU Ali Muştu, Ümit Beyazıtlı, Ela Yaslımürekkep, Serpil Kaya ve Zekiye Meral katıldı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2022, 02:16

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21