Cumapazarlılar 17.Geleneksel Gecede Çırpıcı 1453’te buluştu

Merkezi İstanbul’da bulunan Of Cumapazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kaynaşma gecesinin bu yıl 17.si gerçekleştirildi.

Cumapazarlılar 17.Geleneksel Gecede Çırpıcı 1453’te buluştu

Of Cumapazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 17.si düzenlenen birlik ve beraberlik gecesine Cumapazarlıların ilgisi yoğun oldu.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün katkıları ile düzenlenen etkinlik Bakırköy’de bulunan 1453 Çırpçı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Tahsin Taşkın’ın yaptığı etkinliğin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Yaşar Çakır; “Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünün maddi katkıları ile ortaklaşa düzenlemiş olduğumuz 17.Geleneksel etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Önümüzdeki hafta Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anma günü olması nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale’de, yurt içinde ve yurt dışında ve özellikle yakın tarihte Suriye’de şehit düşen tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyor, hepinizin mübarek üç aylarını da tebrik ediyorum. Zaman birlik ve beraberlik zamanı. Bu kapsamda düzenlemiş olduğumuz 17. geleneksel etkinliğimize uzaktan ve yakından teşrif ettiğiniz için siz değerli misafirlerimize yönetim kurulu ve Cumapazarı halkı adına teker teker teşekkür ediyor, hepinizi en derin sevgi ve saygıyla selamlıyor, iyi bir etkinlik olmasını diliyorum. Cumapazarı Derneğimiz, 2004 yılında ağırlıklı olarak hemşerilerimizin ikamet ettiği Güngören ilçesinde kurulmuştur. Derneğimizin kuruluşunda emeği geçen başta kurucu başkanımız Murat Öztürk olmak üzere bugüne kadar derneğimiz organlarında görev yapmış tüm üyelerimize yürekten teşekkür ediyor, ahrete intikal etmiş tüm üyelerimizi de rahmetle anıyorum. Etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen yönetim kuruluna, gençlik kollarına, kadın kollarımıza ve katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Gecede; Cumder Kadın Kolları Kurucu Başkanı Suzan Saral Öner, Ankara Eski Emniyet Müdürü Cevdet Saral, Kadın ve Güç Derneği Başkanı Fatma Duman, Türkiye Yedi Renk Tek Yürek Platformu Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula Durmuşoğlu da birer selamlama konuşması yaptılar.

Gecede salon girişinde açılan yörede geçmiş yıllarda kullanılan tarihi eserlerin yer aldığı sergi katılımcıların beğenisini toplarken Cumder gençlik kollarınca tiyatro hocası Yavuz Kaya önderliğinde oynanan yöresel skeçler de ilgi ve beğeni ile izlendi.

Yöresel sanatçılar Bizim Gönül, Hızır Dinçer, Ahmet Oku ve Mesut Çakır’ın sahne aldığı geceye Ankara Eski Emniyet Müdürü Cevdet Saral, Cumder Kurucu Başkanı Murat Öztürk, Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları (Takademi) Başkan Vekili Hüseyin Ayaz, Of Bölümlü Mahallesi Eski Muhtarı Hikmet Yazıcı, Of Uğurlu Derneği Başkanı Yaşar İlhan, Of Saraçlı Derneği Başkanı Mustafa Bahri Vahapoğlu, Trabzon Dernekpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ayazoğlu, Bahçelievler Belediyesi Meclis Üyesi Tahsin Balekoğlu, İş Adamları Mahmut Bahadır, Mehmet Taş, Kemal Günaydın, Mikail Dervişoğlı, Emrullah Altuncu, Küçükçekmece Balkan Kültür Derneği Başkanı Bedrettin Sevim, Beylikdüzü Kadın ve Güç Derneği Başkanı Fatma Duman, Türkiye Yedi Renk Tek Yürek Platformu Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula Durmuşoğlu, Trabzon Dernekleri Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanı Salih Zeki Durmuşoğlu,Of Hayrat Derneği Başkanı Mustafa Saral, Yazar Yüksel Güney, Güngören İnşaatçılar Derneği Başkanı Fikret Turan, Ikizdere Iksenitliler - Diktaş Köyü Derneği Başkanı Ömer Okumuş, Gazeteci Sadullah Dervişoğlu, Güngören Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Akgün, Emekli Tekel Başmüfettişi Talip Zeki Okur, Of Uğurlu Mahallesi Muhtarı Hikmet Aytaş ve kalabalık halk katıldı.

Gecenin sonunda derneğe katkılarından dolayı iş adamlarına ve hayırseverlere plaket takdim edildi.

Mazeretleri nedeniyle geceye katılamayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Başkan Çakır’a telgraf göndererek etkinliğin hayırlı olmasını dilediler.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21