Büyük Hastikoz Geçlik Zirvesi yapıldı

Aşağıkışlacık Derneği Onursal Başkanı Hüseyin Ayaz’ın himayesinde Büyük Hastikoz Gençlik Zirvesi İstanbul Üsküdar Belediyesi Kız Kulesi Restaurant'ta gerçekleştirildi.

 Büyük Hastikoz Geçlik Zirvesi yapıldı
banner71

Büyük Hastikoz Gençlik Zirvesi; Trabzon İli, Of İlçesi, Aşağıkışlacık Derneği Onursal Başkanı Hüseyin Ayaz’ın himayesinde Üsküdar Belediyesi Kız Kulesi Restaurant'ta gerçekleştirildi.

 

Aşağıkışlacık köyünün gençleri; Büyük şehirlerde birbirlerinden uzak bölgelerde yaşıyor olmaları birbirlerini daha yakinen tanımaları köyümüz ve bölgemiz için neler yapılabileceğini istişare etmeleri kendi yol haritalarını kendileri belirlemeleri için 22 Ocak 2017 Pazar günü gençler velileriyle birlikte  geniş katılımla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

 

Kahvaltı sonrası Musa Şanlıer'in yaptığı  yemek duası sonrası Açılış konuşmasını ev sahibi olarak Üsküdar Belediyesi Başkan yardımcısı Abdullah Ayaz yaptı. Ardından günün anlamını belirten konuşmayı yapmak üzere organizeyi tertipleyen Hüseyin Ayaz kürsüye geldi.

 

Ayaz konuşmasında; “2006 yılında kardeşimin yakalandığı amansız hastalığından dolayı köyümüzün dernek başkanlığını bırakmıştım. Geçen süre zarfında bir araya gelerek bu istişareyi yapmak bugüne nasip oldu. Yaklaşık bir yıl öncede sizlerinde bilgisi dâhilinde kardeşimin hastalığının yeniden nüksetmesi nedeniyle karşılaştığımız zorlukları aşabilmek amacıyla, köyümüzün derneğiyle birlikte kurucusu olduğum Trabzon Dernekleri Federasyonu başkan vekilliği ve Karadeniz Derneklerin Konfederasyonu Başkan yardımcılığı ile Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları konfederasyonu yönetim kurulu görevlerimden ayrıldım” dedi.

 

11 yıl Of Aşağıkışlacık Köyü Derneğinin başkanlığını yaptığını ifade eden Ayaz; “Sizleri temsilen gittiğim bu kurumlarda, ekip olarak yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda Karadeniz Bölgemize kazandırılmasına vesile olduğum  Trabzon Kaşüstü ve Samsun İlkadım Hastanesi ve bir çok projeler için başta TC Sağlık Bakanımız Sayın Prof Dr Recep Akdağ olmak üzere birçok kurumun temsilcilerinden almış olduğum ödülleri öncelikle sizler olmak üzere kurumdaki çalışma arkadaşlarımın adına aldım. Çünkü bunu hep birlikte başarmış ve hak etmiştik” ifadelerini kullandı.

 

Gençlerden yönetmeye talip olmalarını isteyen Ayaz; “Bunun için gücünüzü öncelikle Allah’tan, sonra da yapmış olduğunuz doğru işlerden almalısınız. Temsil ettiğiniz camialardan sakın uzak durmayın. Onların bulunduğu ortam ve makamlarına her daim  gidin, ekonomi, makam, sağlık bir gün gelir ki bitebilir amma gücünüzü önce Allah'tan sonrada doğru yaptığınız işlerden alırsanız kendinize olan özgüveniniz ve o özgüvene bağlı gücünüz hiç bir zaman bitmez sizden sonrakilere de örnek olursunuz. Köyümüzün dernek çalışmalarını inşallah bundan sonra kaldığımız yerden devam ederek gençlerimiz önümüzde, biz büyükleriniz arkalarınızda, çok daha büyük projelere, tekrardan hep birlikte imza atacağız” dedi.

 

Toplantı Hüseyin Ayaz, Dr Cemal Ayaz, Vahap Gül, Hamza Uzunkaya, Mustafa Şanlıer, Yılmaz Gürlü, Murat Kır ve Ali İhsan Özcan’nın oluşturduğu Divan Kurulu’nun yönetiminde gerçekleşti.

 

Toplantıda  katılımcıların fikir ve önerilerini dinleyen Divan, 1990 yılında İstanbul Üsküdar’da kurulan ve uzun zamandır faaliyetlerine ara verilen Of Aşağıkışlacık Köyü Derneği’nin Üsküdar Belediyesi ve Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Ayaz'ın başkanlığında yeniden  aktif duruma getirilmesi ve yönetim kurulunun bir an önce oluşturup faaliyetlere tekrardan başlamasına karar verdi.

 

Toplantı Hüseyin Ayaz'ın teşekkür konuşması ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

Haber: medyahastikoz Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21