Birleşik Makililer’de İdris Türk dönemi

Of-Hayrat Birleşik Makililer Eğitim ve Kültür Derneği’nin hafta sonu yapılan Olağanüstü kongresinde İdris Türk başkanlığa seçildi.

Birleşik Makililer’de İdris Türk dönemi

Of-Hayrat Birleşik Makililer Eğitim ve Kültür Derneği’nin kongresi hafta sonu dernek merkezinde yapıldı.

 

Divan Başkanlığını sivil toplumcu Ahmet Hocaoğlu, Katip üyeliklerini Ahmet Korkmaz ve Ahmet Kansız’ın yaptığı ve delegelerin salona sığmadığı olağanüstü kongrede tek liste halinde seçime giren İdris Türk yıllar sonra yeniden başkanlığa seçildi.

 

Açılış konuşması, Divan heyeti seçimi, Saygı duruşu, Yönetim, denetim ve faaliyet raporlarının okunması ve ibra edilmesinden sonra tüzük değişiklik maddeleri oylandı. Buna göre tüzüğün; 6.maddesindeki Genel kurul, Yönetim kurulu, Denetim kuruluna ek olarak Danışmanlar Meclisi oluşturulması, 9.maddesindeki Genel Kurul yetkileri ve görevleri arasında yer alan Federasyona katılma ve ayrılma yetkisinin; “Yurt içi ve yurt dışı federasyonlara ve konfederasyonlara kurucu olmak, delege vermek ve ayrılmak” şeklinde değiştirilirken 10.maddesindeki 11 asil, 9 yedek üye sayısının, 15 asil, 9 yedek olarak değiştirilmesi oylandı ve kabul edildi.

 

Tek liste ile gidilen seçimde katılımcıların tamamının oylarıyla İdris Türk başkanlığa seçildi.

 

Derneği Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;

İdris Türk (Başkan), Davut Yıldırım, Şeref Ersin, Dindar Ersin, İsmail Barut, İrfan Karaalioğlu, Enes Gedik, Gürsel Kurnaz, Ahmet Ersin, Yunus Yaman, Şeref Sarmusak, Nihat Sohtoğlu, Ramazan Kansız, Asım Özel ve Hasan Yıldırım.

 

Yedek üyeliklere ise; 

Musa Akyüz, Fatih Yıldız, Mehmet Ersin, Rizvan Yılmaz, Hasan Korkmaz, Davut Atalay, Bayram özel, Serdar Aras, Ali Osman çilingir, İsmail Kaş, Oktay Küçükmehmetoğlu ve Turgut Çilingir seçildi.

 

Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine Tahir Türk, Sami Atalay ve Mansur Yılmaz seçilirken Denetleme Kurulu Yedek Üyeliklerine; Ali Böyük, Ahmet Korkmaz ve Müslüm Karaalioğlu seçildi.

 

Trabzon Dernekleri Federasyonuna verilen Delege listesi ise şu isimlerden oluştu; İdris Türk, Memiş Türk, Hasan Atalay, Erdoğan Yüksel Aksu, Ahmet Ersin, İsmail Karaalioğlu, Muammer çakmak, Şeref Ersin, İsmail Barut, Ahmet Kansız, Enes Gedik, Yunus Yaman, Asım özel, İrfan Karaalioğlu ve Şeref Aydın Sarmusak.

 

Seçimin ardından yeni başkan İdris Türk yeni yönetim kuruluna akşam yemeği vererek teşekkürlerini sundu.

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
zekeriya AKYILDIZ
zekeriya AKYILDIZ - 7 yıl Önce

yeni göreviniz hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21