Başkan Ayaz TDK’nın yol haritasını duyurdu

Trabzon sivil toplum hayatının önemli isimlerinden Oflu hemşerimiz Hüseyin Ayaz, Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’ne giden yolun Trabzon’dan geçeceğini söyledi.

Başkan Ayaz TDK’nın yol haritasını duyurdu
banner71

Trabzon sivil toplumunda uzun yıllar görev olan Hüseyin Ayaz, yeni bir sivil toplum kuruluşu anlayışının duyurusunu İstanbul’da yaptı.

 

Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi ile Trabzon Dernekleri Konfederasyonu’nu duyuran Ayaz, “Yapacağımız projelerle, Trabzon değerlerini ortaya çıkacak. Sivil topluma yeni bir anlayış kazandıracağız. Ayrıca bu yeni model Türkiye sivil toplum hayatına da rol model olacak” açıklamasında bulundu.

 

Ayaz’ın açıklaması şöyle;

 

HER BRANŞTA FEDERASYONLAŞACAĞIZ

İstanbul’da kültürümüzün insanımızın aynası olan Trabzonlu medya mensuplarını da  bir çatı altında federasyonlaştırma projemiz olacak. Buna benzer sporda  sanatta emek verenlerin yanında olacağız. Hepsi bizim. Hepsini ayrı bir değerimiz olarak görüyoruz. Herkesin ve her kesimin fikrini alarak hareket ediyoruz.


“Kimseye ve herhangi bir derneğe, vakfa, federasyona karşı kurulacak bir yapı değil burası. Tamamen kendine özgün bir yapısı ve çalışma stratejisi olacak. Trabzon ismini daha ileriye taşıyacak isim ve işlere ihtiyacımız var. Bunu görüyorum. Önümüzdeki Aralık ayında Trabzon il ve ilçe derneklerini toplayıp yeni bir yol çizeceğiz. Ayrıca Trabzon’da da, Trabzon valise, belediye başkanlarının katılacağı geniş katılımlı bir toplantı olacak. Yine İstanbul’da, 1. Trabzon Zirvesi’ni hayata geçireceğiz.”

 

YILIN 61.GÜNÜ DÜNYA  TRABZONLULR GÜNÜ

Her yılın 61. Günü Dünya Trabzonlular Günü olarak kutlanacak. Bunun ilkini 2018 yılı Mart ayının ikisinde gerçekleştireceğiz. Bunun için gerekli çalışmalara da başladık. Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi, Trabzon okulu gibi olacak. Bizler, Trabzon ismine değer katmak için yeni bir yola girdik. Bu yolda, bize katılan pek çok dernek ve STK’nın olacağını düşünüyorum”

 

GENÇLERİMİZ BİZİM ALTIN BİLEZİĞİMİZDİR

Bugün Türkiye genelinde binlerce gencimiz üniversitelerde. Hepisine sahip çıkacağız. ÜniTs gruplarını yeniden hareketlendireceğiz. Gençler geleceğimizdir. Örnek olarak STK’cılıkta yetişmiş ve örnek calışmaları ile takdiri kazanmış iki değerli kardeşimizde burada. Korkut Yılmaz Ayaz ve Ali Cihan Akgül. Her ikisinin de geçmişteki başarılı çalışmalarına şahit oldunuz.

 

Bugün burada  bir araya gelmemizin sebebi Trabzon ve Trabzonspor’dur. Gerisi teferruattır. Bundan sonraki toplantı çok daha geniş katılımla olacak inşallah. Trabzon’'a gönül verenleri ve hizmet etmek isteyenleri yanımızda görmek istiyoruz. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum.

 

 

2018 YILI PLANLAMASI

Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi (TSTKA) ile Trabzon Dernekleri Konfederasyonu (TDK) ‘nın 2018 Yılında yapmayı planladığı bazı çalışmalar şöyle;

1- TSTKA - Koordinasyon ve Planlama 1. Toplantısı:

Aralık ayı çerisinde İstanbul, Topkapı, Vatan Cad. AKGÜN OTEL’de 

Tekin Küçükali'nin Divan Başkanlığında

Dernek ve Federasyon Başkanları Kahvaltılı İstişare Toplantısı.


2- TSTKA - Koordinasyon ve Planlama 2. Toplantısı:

Ocak 2018' de Trabzon'da; Trabzon ve çevre illerinde kurulu olan Sivil Toplum Kuruluşları ile Trabzon Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kaymakamlıklar, İlçe Belediye Başkanları ve Basın Kuruluşları'nın katılımıyla yapılacaktır.


3- Dünya Trabzonlular Günü

2018 yılında başlamak kaydı ile, bundan böyle her yılın ilk 61. gününü Dünya Trabzonlular Günü olarak ilan ediyoruz.

Bu çerçevede 2 Mart 2018 Cuma günü, Dünya Trabzonlular Gününü,

Trabzon'un Kurtuluşu'nun 100. yılı ile birleştirerek İstanbul'da büyük bir salonda hep birlikte kutlayacağız. Devamında ülke genelinde ve dünyanın her köşesinde kutlanması için gerekli girişimlerde bulunulacak.


4- Yedi Bölge Trabzon Tanıtım Etkinlikleri

Trabzon'un tarihini ve kültürünü yansıtan, tanınırlığını arttıracak, kardeşliğimizi daha da  pekiştirecek "Yedi Bölge Trabzon Tanıtım Etkinlikleri"

2018 yılı içinde Kardeş Şehir Kahramanmaraş'tan başlayıp Diyarbakır'da bitecek şekilde gerçekleştirilecek.

1-Kahramanmaraş, 2-Zonguldak, 3-İzmir, 4-Van, 5-Ankara, 6-İstanbul, 7-Diyarbakır


5- Federasyonların Tanıtım Toplantısını

Aralık ayı içinde TSTKA - Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi ve TDK - Trabzon Dernekleri Konfederasyonu ile birlikte yeni kurulan Federasyonların Tanıtım toplantısını gerçekleştirilecek.


6- 1.Uluslararası Trabzon Zirvesini İstanbul'da büyük otellerin birinde veya Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

 

7- TSTKA olarak bir heyetle, Trabzon’u boydan boya gezerek esnaf,  üretici,  meslek gurupları,  temsilcileri ve Trabzon Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret edip sorunları yerinde inceleyip rapor yaparak çözünler aranacak.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21