Bakan Soylu İstanbul’da Of Cumder’in açılışını yaptı

Of Cumder’in açılışında konuşan Bakan Soylu, girilmemiş yerlere girdiklerini, el atılmamış yerlere operasyonlar yaptıklarını belirterek bu kış teröristlere ülke topraklarını dar edeceklerini ifade etti.

Bakan Soylu İstanbul’da Of Cumder’in açılışını yaptı

İstanbul Güngören’de faaliyet gösteren Of Cumapazarı Derneği’nin yeni hizmet binasının açılışı İçişleri Bakanı Oflu Hemşerimiz Süleyman Soylu ve Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın katılımı ile yapıldı.

 

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılışta konuşan İşçişleri Bakanı Oflu Hemşerimiz Süleyman Soylu,  çatışmaların yaşandığı bir dönemden geçildiğini, dünya ve insanlığın geleceğe iyi bir miras bırakmadığını, üretilen savaşların, çatışmaların karşısında insanoğlunun, bunların panzehiri olan sanatı ve sporu da ürettiğini söyledi.

 

Halisdemir’in babası da, Kaymakam Fatih’in babası da

Bakan Soylu, şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün cenaze törenine katıldıklarını ifade ederek; "Yetimin başını okşayan, çoluk çocuk mutlu olsun diye park yaptıran, terörden harap olan okulları onaran, yolları yaptıran Kaymakamı alçakça bir tuzakla şehit ettiler. Ömer Halisdemir, darbecilere karşı durdu, şehit oldu. Babasının ilk beyanatı, “Vatan için yetiştirdim, vatana da verdim” oldu. Dün şehit olan Kaymakamımızın babası mikrofonu cenazede eline aldı, söylediği cümle “Vatan, uğrunda ölen varsa vatandır. Ben oğlumu vatan için şehit verdim” oldu. Ömer Halisdemir'in babası da Muhammed Fatih'in babası da bu toprağın, bu ülkenin, bu vatanın, bu milletin ne olduğunu dosta da düşmana da çok net bir şekilde ifade etti" diye konuştu.

 

Vatanımızdan bir tek çakıl taşı dahi koparamazlar 

Ülkenin dört bir yanında şehit cenazelerine katıldığını ve metanetten başka bir şey görmediğini söyleyen Soylu, şöyle devam etti: "O alçaklar, o hainler dünyanın hangi devletinden destek görürlerse görsünler, hangi büyükelçiler yana yakıla koşup gelip o teröristlerin vekillerine sahip çıkarlarsa çıksınlar, bu milletin gücü bütün oyunları bozacak güçte, bütün oyunları tarumar edecek güçtedir. Bilsinler ki ne vatanımızdan ne de yüreğimizden bir tek çakıl taşı dahi koparamazlar. Ben bu gücü şehit ailelerimizde gördüm. Bugün sınırlarımızın dışında da sınırlarımızın içinde de terörle mücadeleyi kararlı bir şekilde devam ettiriyoruz." 

 

Pkk lafını kimse ağzına alabilecek cesareti ortaya koyamayacak 

Bakan Soylu, girilmemiş yerlere girdiklerini, el atılmamış yerlere operasyonlar yaptıklarını aktararak, teröristlerin üslenme bölgelerine bir daha üslenmemeleri için operasyon üstüne operasyon yaptıklarını belirtti. Bu kış teröristlere ülke topraklarını dar edeceklerini ifade eden Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ocak ayında, mart ayında bunlara öyle sürprizlerimiz var ki dün cenazede de söyledim, Allah şahidimiz olsun, PKK lafını bundan sonra kimse ağzına alabilecek cesareti ortaya koyamayacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da talimatı açık ve nettir. Bundan sonra bu ayın sonuna doğru Aralık ayında, Ocak ayında, Şubat ayında, Mart ayında ardından Nisan ayında İçişleri Bakanı olarak Diyarbakır'dan Hakkari'ye, Van'dan Mardin'e kadar o toprakların her birinde bu ülkenin bir evladı olarak terörle mücadelede bir ve dik olacağımızı söylüyorum"

 

Konuşma ve plaket törenin ardından Bakan Soylu ve beraberindekilerin birlikte kestiği kurdele ile Cumder’in yeni binası hizmete açıldı.

 

Açılış törenine Bakan Soylu ve Başkan Usta’nın yanı sıra Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Güngören Kaymakamı Zafer Orhan, Of Kaymakamı Eren Aslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Başkan Yardımcısı Fatih Özçiçek, Ankara Emniyet Eski Müdürü Cevdet Saral, Kanal t Yönetim Kurulu Başkanı İdris Keskinci, Siyasetçiler, İş Adamları, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları ve Cumapazarılılar katıldı.

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 6 yıl Önce

SAYIN BAKANIM TÜRKİYE HER YÖNÜYLE ZATİ-ALİNİZLE GURUR DUYUYOR.AMİN.

DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 6 yıl Önce

SAYIN YÖNETİCİLER ZAMAN ZAMAN YAZDIĞIMIZ YAZILARIN YAYINLANMADIĞI TARAFIMDAN TESBİT EDILMİŞ OLUP YAYINLANMADIĞI, YAYINLANMASI RİCASİYLE.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21