Ayaz, Hastikozluları İstanbul’da buluşturdu

Aşağı Kışlacık Mahallesi Derneği Onursal Başkanı ve Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ayaz, İstanbul’da yaşayan köylülerini ve protokol misafirlerini Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde akşam yemeğinde ağırladı.

Ayaz, Hastikozluları İstanbul’da buluşturdu

Of’un Aşağı Kışlacık Mahallesi Derneği’nin Onursal Başkanı Hüseyin Ayaz, İstanbul’da düzenlediği gece ile Hastikozluları buluşturdu.

 

Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen akşam yemeğine Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Demir, Şalpazarı Dernekler Federasyonu Başkanı Semih Durmuş, Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Onur İncehasan, Üsküdar Zeynep Kamil Mahallesi Muhtar Adayı Tahsin Ayaz, Pendik Batı Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Ayaz, Esenler Menderes Mahallesi Muhtar Adayı Hanefi Cordanoğlu, Anadolu Yakası Akçaabatlılar Derneği Başkanı İsmail Şirin, Şalpazarı Eğitim Derneği Başkanı Hasan Keskin ve çok sayıda davetli katıldı.

 

TDF Başkan Yardımcısı Enver Yılmaz’ın vefatı nedeniyle eğlence yapılmayan gecede konuşan Onursal Başkan Hüseyin Ayaz, derneği 1990’lı yıllarda kurduklarını birçok ilçe derneğinden daha fazla ve verimli faaliyetler gerçekleştirdiklerini, bu faaliyetlerinde ise farklı siyasi partilerde görev yapmalarına rağmen Hilmi Türkmen’le hemşehrilik bağıyla birlikte hareket ettiklerini ifade etti.

 

Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Adayı Abdullah Ayaz ise yaptığı konuşmada genç yaşına rağmen kendisine güven duyarak görev tevdi eden Mustafa Kara ve Hilmi Türkmen’e teşekkür ederek bu güvene layık olmaya çalışacağını söyledi.

 

Trabzonlularla bağının Çaykara’daki öğrencilik yıllarında başladığını belirten Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, bağlarının Üsküdar’a geldikten sonra da Akçaabatlı esnaf ve iş adamlarıyla devam ettiğini, 2002’de siyaset yıllarında da merhum Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır ve Üsküdar’da yaşayan bütün Trabzonlularla sürerek bugünlere kadar geldiğini anlattı. Kara, yeni dönemde kendi isteğiyle aday olmadığını ve Hilmi Türkmen’in bu göreve layık olduğunu Başbakan Erdoğan’a bizzat arz ettiğini, Başbakan’ın da talebi olumlu karşıladığını açıkladı.

  

Salondaki davetlilere “Hastikozlular” diyerek hitap eden Başkan Adayı Hilmi Türkmen, Adaylığının açıklandığı 19 Ocak’tan bu yana belki 200 bin el sıktıklarını, bunlardan sadece 5-10 tanesinin olumsuz tepki verdiğini dolayısıyla çalışmaların çok iyi gittiğini söyledi. Seçimden bir endişelerinin olmadığını belirten Türkmen, “Ancak mümkün olduğu kadar fazla oy alırsak biz de daha güçlü oluruz. Bu nedenle bütün hemşerilerimden destek bekliyorum” ifadelerini kullandı.

 

TDF Başkanı Mustafa Demir’in de kısa bir selamlama konuşması yaptığı program fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21