Ahmet Vanlıoğlu Hoca son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Emekli Vaizi ve İsmailağa Kur'an Kursu'nun kurucusu Oflu hemşerimiz Ahmet Vanlıoğlu (77) hoca İstanbul Fatih Camii'nde düzenlenene cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Ahmet Vanlıoğlu Hoca son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Emekli Vaizi ve Müftü Vekili Oflu hemşerimiz Ahmet Vanlıoğlu (77) hoca, İstanbul’da vefat etti. 

 

Bir süredir mide kanseri hastası olan ve geçen yıl rahatsızlığı nedeniyle ameliyat edilen Vanlıoğlu,  İstanbul Fatih Camii önünde düzenlenen cenaze töreninin ardından Edirnekapı Sakızağacı Şehitliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

 

Vanlıoğlu’nun cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada; “Vanlıoğlu hocamız kürsüde olsun, mihrapta olsun her şeyiyle örnek bir isimdi. Bu kadar güzel ifade tarzıyla da gönüllerimizi fethetmişti. Son demlerinde kendisini görme imkanım olamadığı için de üzgünüm” ifadelerine yer verdi;

 

AHMET VANLIOĞLU HOCA KİMDİR

Of’un Tavşanlı (Miçço) Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Ahmet Vanlıoğlu, İsmailağa Kur'an Kursu hocalarından Ali Haydar Efendi ve Çalekli Dursun Efendi'den ders aldı. İstanbul Müftülüğü Vaizi olarak grev yapan ve bir dönem İstanbul Müftü Vekilliği görevini de yürüten Vanlıoğlu, tanınmış din alimlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu (Mahmut Efendi)’nin kayınbiraderidir.

 

İmam Ebu Hanife ve İmam Maturidi Araştırma Vakfı'nın kurucusu olan Vanlıoğlu, Vakıflarda başkan vekilliği görevlerinde bulundu. Emekli olduktan sonra İstanbul Fatih Müftülüğüne bağlı İsmailağa Kur'an Kursu’nda Genel Müdür olarak görev yapan Vanlıoğlu, çok sayıda öğrenci yetiştirdi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 04:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 2 yıl Önce

ALLAH RAHMET ETSİN..

DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 1 yıl Önce

ALLAH RAHMET ETSİN VE GERİDE KALAN TÜM AİLE FERTLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21