Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu’ndan Kadın girişimcilere destek

Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu, Hayrat'ta cam ve porselen boyama üzerine faaliyetlerini sürdüren Selma Uzunlar Nuhoğlu’na cam ve porselen ürünler, çeşitli boyalar ve fırçalar ile destek verdi.

Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu’ndan Kadın girişimcilere destek

İstanbul’da faaliyet gösteren Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu, Of ve Hayrat'ta destek vermeye devam ediyor.

İhtiyaçlı öğrencilere maddi yardım ve tablet destekleri sunan Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu, şimdi de kadın girişimcilere destek oluyor.

Hayrat'ta Cam ve Porselen boyama üzerine faaliyetlerini sürdüren Selma Uzunlar Nuhoğlu’nun çalışmalarına destek olmak amacıyla kendisine cam ve porselen ürünler, çeşitli boyalar ve fırçalar ile destek verdi.

Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu Başkanı Emir Kağan Çakıroğlu yaptığı açıklamada "Yöremizde kadınlarımızın evden üretim tekniği ile ev ekonomilerine katkıda bulunmasını sağlayacak projeler üzerinde çalışmalarımız hızla sürecektir. İlk etapta Selma Uzunlar Nuhoğlu ablamızın cam ve porselen boyama üzerine yapmış olduğu çalışmalara destek vererek, Of ve Hayrat'ta bulunan hanım kardeşlerimizin ev ekonomilerine katkıda bulunacak tesis ve malzeme ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştık. Üreten bir toplumun erkeği ile kadını ile ne kadar değerli olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Bu bağlamda; çaylıkta ve bahçede beraberce aile ekonomisi için canını dişine takan insanımızın çalışkanlığını ve üretkenliğini arttırmak için desteğimizi sürdüreceğiz" dedi.

Selma Uzunlar Nuhoglu yaptığı açıklamada: "Uzun yıllardır halk eğitimlerde eğitmenlik olarak görev almaktayım. Ev dekorasyon ürünleri eğitimi verdiğim esnada, yöremizde bulunan cam porselen dekor atölyesinden aldığım eğitimi birçok atölye ve fabrikadan eğitimime devam ettim ve akabinde maddi demirbaş ürünlerin teminatı için KOSGEB e başvurarak sanayileşmeye adım attım bugün geldiğimiz noktada ilk olarak atölyede ana eğitimi alarak evlerinde gelişecek olan bir istihdama yöneliyoruz. Önceliğimiz Of ve Hayrat olarak tüm yaygın yerleşkeli kadınlarımız olacaktır. Atölyemiz şahsi kâr gütmeden ulaşılabildiğimiz kadınlara destek verecektir. Bizlere desteğini esirgemeyen Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu Yönetim Kuruluna teşekkürü borç biliriz. Bizlere destek olmak için tüm imkanlarını seferber ettiler. Of ve Hayrat için canla başla çalışan kardeşlerimize tüm kadınlar adına teşekkür ediyorum" dedi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 03:03

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21