Hayrat’ta Mehter Takımlı Kutlu Doğum Programı

Hayrat Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Programı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının katılımıyla yapıldı.

Hayrat’ta Mehter Takımlı Kutlu Doğum Programı

Hayrat Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Kutlama Programı Hayrat Belediyesi Halı Sahasında yapıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Hayrat Müftüsü Muhammet Hayri Şahin yaptı. Programda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon gösterimi izleyicilere sunuldu.

 

Programın konferans bölümünde Rize RTE Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mustafa Hocaoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen Kutlu Doğum Haftasının bu yıl ki teması olan “Samimiyet” konusunda katılımcılara bilgiler verdi.

 

Müslümanların güven ve samimiyeti tahsisi için çalışmasının ve Peygamberle arkadaşlığın onunla muhabbetin önemini vurgulayan Hocaoğlu, “Artık söze güven kalmamıştır. İnsanlar söz vermenin önemini unutmuş ve hatta senetlerine bile sadık değiller” diyerek Müslümanın en önemli vasıflarından olan samimiyet ve güven konusunda bilgiler verdi.

 

Program sonunda etkinlikler kapsamında düzenlenen yarışmada başarılı olan Hayrat ÇPL Öğrencilerinden Melike Çelik, Büşra Çelebi, Meryem Yalçın, Tuba Kılıçaslan, Ayşegül Aşçı ve Büşra Kurnaz’a çeşitli hediyeler verildi.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının konserinin ardından yardımlarından dolayı Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu’na, Nuhoğlu Vakfına ve Hayratlı İş Adamlarına Müftülük tarafından birer plaket verildi.

 

Program sonunda misafirlere yemek ikramı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21