Hayratlılar Büyükşehir iftarında buluştu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ramazanın ilk iftarında Hayratta sokakta kurulan iftar sofrasında Hayratlılarla birlikte oruç açtı.

Hayratlılar Büyükşehir iftarında buluştu

30 Mart yerel Seçimlerinin ardından Büyükşehir Statüsüne kavuşan Trabzon’un Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümükçüoğlu, başlattığı uygulama ile bu yıl Ramzan Ayı boyunca ilçelerde kurulacak sokak iftarlarıyla ilçe halkıyla buluşacak.

 

İlk sokak iftarı uygulaması da Ramazan’ın ilk iftarında Hayrat’ta düzenlendi. Hayrat’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde Cadde boydan boya masalar ile donatılırken iftar programına yaklaşık olarak bin kişi katıldı.

 

Yaşanan yoğun katılım karşısında memnuniyetini dile getiren Başkan Gümrükçüoğlu, “Seçimlerde rekor kıran ilçemiz bu akşamda bir başka rekor kırmıştır” dedi.

 

Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleşen iftar töreninden önce katılımcılarla tek tek görüşen Başkan Gümrükçüoğlu, iftarın ardından da Hayratlılara seslendi.

 

30 Mart yerel seçimlerinde Hayrat’ın rekor kırdığını ve AK Parti’nin ülke genelinde en yüksek oyu Hayrat’ta aldığını hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, “Kırdığı rekor ile Sayın Başbakanımızın hafızasında derin bir yer edinen Hayrat hepimiz için özel bir ilçedir. İftar programlarımıza Hayrat’tan başlamayı tercih ettik. Allah’ın izni ile görev süremiz boyunca Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak Hayrat için üzerimize düşeni fazlası ile yerine getireceğiz. Sandıkta rekor kıran ilçemiz bu akşam da bir başka rekor kırmıştır. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Allah’ın izni ile sizlere mahcup olmayacağız” diye konuştu.

 

Ramazanın dostluk, barış, kardeşlik ve paylaşma ayı olduğunu burada da vurgulayan Gümrükçüoğlu, Hayrat’ın manevi özellikleri ile örnek bir ilçe olduğunu ifade ederken, İslam aleminde her ayın Ramazan ayı gibi yaşanması gerektiğini belirtti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21