Hayrat’a Bakan Yılmaz’lı eğitim çıkarması

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Nuhoğlu Vakfı tarafından Hayrat ve Of’ta düzenlenen Eğitim Seferberliği Projesi’nin onur konuğu oldu.

banner71
Of ve Hayrat Kaymakamlıkları İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından düzenlenen ve tüm giderleri Nuhoğlu Vakfı tarafından karşılanan SBS ve LYS kursları, onur konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

6 yıl önce SBS öğrencilerine yönelik olarak başlayan ve 2009 yılından itibaren lise öğrencilerine de eğitim vermeye başlayan Vakıf, her yıl üst düzey bürokratları ağırlayarak öğrencilerinin motivasyonunu arttırmayı amaçlıyor.

Vakfın bu yıl ki konuğu Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz oldu. Bakan Yılmaz, Ak Parti Trabzon Milletvekilli Faruk Nafiz Özak, Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, İstanbul Milletvekili Oktay Saral ve Nuhoğlu Vakfı Başkanı Ö.Çetin Nuhoğlu ile birlikte sabah erken saatlerde Hayrat’a geldi.

Hayrat Şelale Restoran’da Hayratlılarla birlikte sabah kahvaltısı yapan Bakan Yılmaz ve beraberindekiler, Hayrat İMKB YİBO’da öğrenci ve velilerle buluştu.

Okul bahçesinde halk oyunları ekiplerinin folklor gösterileri ile karşılanan Bakan Yılmaz ve beraberindekiler, Eğitim Seferberliği bilgilendirme toplantısına katıldı.

Toplantıda Of İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Gündüz’ün sunduğu kurslar hakkındaki brifingin ardından Bakan Yılmaz ve beraberindekiler sınıflarda eğitim gören öğrencileri ziyaret ettiler. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Bakan Yılmaz ve Milletvekilleri, öğrencilerden başarı sözü aldılar.  

Okulun konferans salonunda öğrenci velileri ile bir araya gelen Bakan Yılmaz ve beraberindeki Milletvekilleri, burada velilere konuşma yaptılar.

Nuhoğlu Vakfı Başkanı Ö.Çetin Nuhoğlu, Milletvekilleri F.Nafiz Özak, Cevdet Erdöl ve Oktay Saral’ın konuşmalarının ardından Bakan yılmaz da velilere hitaben bir konuşma yaptı.

Bakan Yılmaz konuşmasında her şeyin temelinde insan olduğunu belirterek “İnsanı çıkartırsanız geriye bir şey kalmaz. Ne kadar bilgisayar, ne kadar cihaz yaparsanız yapın, ne kadar savaş aleti yaparsanız yapın, sonuçta o savaş aletini uçuracak olan da, çalıştıracak olan da, aracı götürecek olan da insandır. O bakımdan önce insanı yetiştirmek lazım. Buradaki projede de insanın temel değer olduğunu görüyorum. Of ve Hayrat ilçelerindeki öğrencilerimizin eğitim kalitesini ve eğitimle gelen özgüvenlerini artırma yolunda ellerini taşın altına koymuşlar. Ülke olarak çağdaş uygarlık seviyesinin üzerin üzerine çıkacak bir medeniyet yolculuğundayız. Bunu ne ile yapabiliriz, insanla yapacağız, Durarak mesafe alınır mı, yok. Çalışacağız, gayret edeceğiz ki bu mesafeyi kapatalım. Memleketini en çok seven memleketine en iyi hizmet edendir” dedi.

“Biz ne yaparsak yapalım, buradaki insanlarımızın da üzerine düşeni yapması lazım” diyen Bakan İsmet Yılmaz “Hem özel sektör hem kamu aynı hedefe odaklanırsa alamayacağımız hiçbir mesafe olamaz. Burada siz bunu başardınız. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Nuhoğlu Vakfı Danışmanlar Meclisi Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu da destek verdikleri bu projeyi hayatında yaptığı en önemli iş olarak gördüğünü söyledi.


Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih seyhan
fatih seyhan - 9 yıl Önce

msb bakanının of ve hayrata ne amaçla geldiğini anlayamadım yani savunma amaçlı bir acılışmı var diğer bakanların veya vekillerin trabzona gelmeye cesareti yokmuydu

CEVDET AYDIN OF
CEVDET AYDIN OF - 9 yıl Önce

ALLAH razi olsun AKPden milletvekillerımız ve bakanlarımız köylere kadar çıkıyorlar insanların dertlerını dınlıyorlar,o eski kafalılar yanı eskı başkanlar istanbul,ankara ve izmiri ancak tanıyorlardı OF TÜRKİYENIN neresindedır bilmezdiler simdi AKP köylere kadar çıkıyorlar vadandaşlarla ilgileniyorlar,eskı kafalılar gibi AKP koltuk SEVDALISI DEGİLDİR AKP insan sevdalısıdır köye kadar gittiler BAKANIMIZ sayın İSMET YILMAZIN elini öpüyorum ...

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21