Hayrat’a 778 Bin TL beton, 11 km asfalt yatırımı

Hayrat Kaymakamlığı tarafından düzenlenen toplantı ile 2012 ve 2013 yılı ilk 4 ayında Hayrat’ın Köy ve Grup yollarına yapılan yatırımlar değerlendirildi.

Hayrat’a 778 Bin TL beton, 11 km asfalt yatırımı

Kaymakam Ömer Dereci Başkanlığında yapılan toplantıya Hayratlı Muhtarlar, Özel İdare ve Köylere Hizmet Götürme Birliği yetkilileri katıldı.

 

Örnek olabilecek bir uygulama ile güzel bir planlama yaptıklarını belirten Kaymakam Dereci, “Öncelikle ihtiyaçlarımızı belirledik. Köy köy, mahalle mahalle ve grup yolları olarak nereye ne kadar hangi tür bir yatırım yapılacağını planladık. Ekskavatör ve hafriyat çalışması yaparak yol genişlemelerini sağladık. Sonra greyderlerle reglaj çalışması yaptık. Yolun durumuna göre bazı mevkilerde betonlama, bazı mevkilerde ise asfaltlama yaptık. Ayrıca Büyük Harman Yaylası ve Yeniköy’ümüze içme suyu yatırımı yaptık” diye konuştu.

 

Yatırımları Köydes, Özel İdare ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkıları ile yaptıklarını belirten Kaymakam Dereci, “Sanat yapılarına 193 bin TL, Eskavatör çalışması ve hafriyat için 196 Bin TL, İçme suyu için 74 Bin TL, ve Betonlama için 315 Bin TL olmak üzere toplam 778 Bin TL ve ayrıca 11 km de asfalt yatırımı yaptık. Çalışmalarda emeği geçen personelimize, muhtarlarımıza ve katkı veren halkımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca yatırımlarımıza destek veren hayırsever işadamlarımıza ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

2013 yılında yapılacak yatırımları da planladıklarını belirten Kaymakam Dereci, “Öncelikli çalışmalarımızı ulaşımda aksaklık yaşanan köy yollarında yapacağız. Doğal afetlerden kaynaklı sorunları gidermeye çalışacağız. Asfalt ve beton alt yapı çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Göksel köy içi yolu, Dağönü-Cünüs-Büyük Harman Bağlantı yolu ile Pınarca-Büyük Harman ve Sarmaçık grup yollarını tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21