Hayrat SYDV’dan engellilere özel proje

Hayrat Kaymakamlığı SYDV tarafından gerçekleştirilen ‘’Hayat Bize de Güzel’’ proje kapsamında, beş engelli vatandaşa Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezinde 6 günlük rehabilite imkânı sunuldu.

Hayrat SYDV’dan engellilere özel proje

Hayrat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, farklı bir proje ile engellilere rehabilite imkanı sundu.

 

Vakıf tarafından gerçekleştirilen ‘’Hayat Bize de Güzel’’ proje kapsamında, ilçede yaşayan beş engelli vatandaşa, Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezinde 6 günlük rehabilite  imkânı sunuldu.

 

Engellilerin engelleriyle bağlantılı bir rehabilitasyon olanağından yararlanması, onları toplumsal yaşamla bütünleştiren en önemli etkendir. Rehabilitasyon ve araç-gereç gereksiniminin yeterince karşılanamaması engellilerin toplumla bütünleştirilmesinin önündeki en büyük engellerden birisidir. Oysa bu gün, ülkelerin gelişmişlik düzeylerine göre az çok fark etse de, engellilerin ezici bir çoğunluğu Rehabilitasyon olanaklarından yararlanamamaktadır.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi- Kampı sayesinde Eğitim, Sağlık ve Rehabilitasyonu bir arada sunan modern turizmin tüm unsurlarını da konukları ile buluşturan Mavi Işıklar projesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirirken dünyada da benzerleri arasında öne çıkmayı başaran bir tesis olarak engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını rahatlıkla görebildiği tesiste uzmanlar gözetiminde eğitim ve tatil yapmalarına olanak veriliyor.

 

Hayrat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ilçemizde ki engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata adapte sürecinde onlara yardımcı olmak, iletişim becerilerini geliştirmek ve toplumda birey olduklarını algılamak amacıyla yeni açılan sosyal tesislerden faydalanmak suretiyle ‘’Hayat Bize de güzel’’ proje kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezinde 6 günlük rehabilite  imkânı sunuldu.

 

Tatil süresince rehabilitasyon merkezin kendilerine sundukları her türlü imkanlardan faydalanmalarının yanında Samsun ilinde bulunan tarihi, kültürel ve sosyal alanlardan da faydalanan engelli vatandaşlar, kendilerine sunulan bu imkanları dolu dolu yaşadılar.

 

Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç, engelli vatandaşların ve refakatçilerin duygu ve düşüncelerini öğrenmek, mutluluklarını yakından görmek, yapılan projeyi ve sonraki dönemlerde yapılabilecekleri konuşmak için onlarla bir araya geldi.

 

Kendilerine sunulan bu imkândan çok memnun kaldıklarını belirten engelli vatandaşlar,  kendileri için bulunmaz bir imkânın gerçekleştirildiğini, onlara verilen değer ve sunulan imkânlar için Kaymakam Tuğba Genç’e teşekkür ettiler.

 

Kaymakam Genç de engelli vatandaşlara güzel bir anı olarak kalması için gezip gördükleri yer ve durumlarını içeren kendi fotoğraflardan oluşan birer albüm hediye etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21