Hayrat Pınarca’da Yöresel Yemekler yarıştı

Hayrat Pınarca Müslim Atalay Ortaokulu’nda düzenlenen “Karadeniz’in Nefis Tatları Yöresel Yemek Yarışması”nda birbirinden lezzetli yöresel yiyecekler davetlilerin beğenisine sunuldu.

Hayrat Pınarca’da Yöresel Yemekler yarıştı

Hayrat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın desteğiyle Pınarca Müslim Atalay Ortaokulu ve Pınarca Mahallesi Muhtarlığı tarafından organize edilen “Karadeniz’in Nefis Tatları Yöresel Yemek Yarışması” yöresel lezzet şölenine dönüştü.

 

Törene Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç, Garnizon Komutanı Mikail Karalök, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Öztürk, İlçe Nüfus Müdürü Ruhi Çam, Belediye Meclis Üyesi Serkan Karaahmetoğlu, Mahalle Muhtarı Mehmet İmamoğlu, Okul Müdürü Osman İşçi, Öğretmenler, Öğrenciler ve Mahalle Sakinleri katıldı.

 

 

Okul-Aile işbirliğini geliştirmek, yörenin lezzetlerinin tanıtılması, bayan katılımcıların özgüvenlerini geliştirilmesi ve onların anneler günlerini kutlamak amacıyla organize edilen programda 18 yarışmacının hazırlamış olduğu 39 çeşit birbirinden lezzetli yemekler kıyasıya yarıştı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Öztürk ve İlçe Nüfus Müdürü Ruhi Çam’ın da aralarında bulunduğu 5 jüri üyesi tarafından 9 farklı kriter üzerinden değerlendirilen yarışmacılardan; Kuru fasulye, köy ekmeği ve şekerpare ile sunum yapan Aynur Atalay  birinciliği, Karadeniz Fırtınası adlı tatlısıyla sunum yapan Yasemin İmamoğlu ikinciliği, Turşu Kavurması, Çırıtta, Baklava ve Kolof ile sunum yapan Şengül Atalay ise üçüncülüğü elde etti.

 

Törende konuşan Okul Müdürü Osman İşçi; “Biz okul olarak farklı organizasyonlar gerçekleştirdik. Bu organizasyonumuzu da ailelerimizle olan ilişkimizi arttırıp öğrencilerimize vermiş olduğumuz hizmetteki kaliteyi arttırmak ve yöremizin yemeklerinin hatırlatılması adına bir fırsat biliyoruz. Aynı zamanda organizasyonumuzun anneler gününü de içeren haftaya denk gelmesi sebebiyle güzel olduğunu düşünüyorum ve tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. Nasip olursa da Yöresel Yemek Yarışmamızın her yıl tekrarlanarak gelenekselleşmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Organizasyonu gerçekleştiren Mahalle Muhtarı Mehmet İmamoğlu ve Okul Müdürü Osman İşçi’ye teşekkür eden Kaymakam Genç; “Organizasyonda emeği geçen bütün öğretmenlere, yarışmaya katılan tüm katılımcılara, değerli kararlarından dolayı jüri üyelerine ve Mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum. Farklı yörede yetişmemize rağmen Karadeniz yöresinin yemeklerini çok sevdim. Değerli katılımcılarımız da çok leziz yiyecekler hazırlamışlar. Tüm yarışma katılımcılarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Yarışmada dereceye giren katılımcılara ödül takdiminin ardından davetlilere yemek ziyafeti sunuldu. Yarışma için hazırlanan birbirinden leziz yiyecekler, davetlilere ikram edildi

 

Okul Müdürü Osman İşçi ve Mahalle Muhtarı Mehmet İmamoğlu, Mahalle halkı adına günün anısına Kaymakam Genç’e bir hediye takdim ettiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21