Hayrat Pınarca’da 6 hafız mezun oldu

Hayrat’ın Pınarca Köyü Kur’an Kursu’nda düzenlenen 25.dönem icazet merasimi ile 6 hafız mezun oldu.

Hayrat Pınarca’da 6 hafız mezun oldu

Hayrat’ın Pınarca Köyü Yukarı Mahalle Kur’an Kursu’nda düzenlenen icazet merasiminde hafızlığını tamamlayan Tolunay Aydın, Adem Kör, Osman Bakışgan, Huzeyfe Taşkın, Mutlu Selçuk ve Ali Türk mezun oldu.

 

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Okuyan Hocanın vaaz verdiği programda hafızlar ve hocalar tarafından Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okudular.

 

Vaazında Kur’an’a saygının önemine değinen Prof. Okuyan, “Son dönemlerde şekilci Müslümanlık türedi. Ayakta konuşuyorum, Kur’an masada kaldı. Diyecekler ki Kur’an-ı belden aşağı tutuyor. Kur’an-ı Kerim’i evimizde en yüksek yerde tutmayı Kur’an’a saygı olarak görüyoruz. Duvarda asılı olması bize yetiyor. İyi güzel de sizin en yüksek noktanız üst katınızdaki insanın ayaklarının altı oluyor. Üsteki insan sizin Kur’an’ınıza saygısızlık mı ediyor. Kur’an’a saygı, onu duvara asmayla olmaz. Onu açıp okumayla, onu anlamayla, onu yaşamayla, onu hayatımıza uygulamayla, onunla birlikte amel etmeyle olur” ifadelerini kullandı.

 

İcazet alan öğrencilerin kısa süreleri okumasının ardından hafız öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Programa Prof. Dr. Mehmet Okuyan’ın yanı sıra Of Belediye Başkanı Murat Saral, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Vahap Kapıcıoğlu, Dernekpazarı Müftüsü Abdullah Aksoy, Of İlçe Vaizi Hüseyin Güven, Trabzon İl Vaizlerinden Mehmet Atar, İl dışında görev yapan çok sayıda İmam Hatip, Din görevlileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.


1968 yılında Merhum Hacı Rıdvan Harputlu Hocanın önderliğinde eğitime başlayan ve bugüne kadar yaklaşık 500 hafız yetiştiren kurs, 33 öğrencisi ile eğitime devam ediyor.  

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulbaki ÖZTEMEL
Abdulbaki ÖZTEMEL - 9 yıl Önce

Mezun olan hafız öğrencileri tebrik eder, yatiştiren hocalarına da başarılar diler, okumalarına vesile olan hayırsever vatandaşlarımızın iki cihanda aziz olmasını yüce rabbimden niyaz derim.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

ALLAH TEKRARINI NASIP ETSİN.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21