Hayrat Kaymakamlığı Ankara’ya çay tarlası götürdü

Ankara’da düzenlenen Her Yönüyle Trabzon etkinliklerine ilk defa katılan Hayrat Kaymakamlığı, Hayrat’tan Ankara’ya götürdüğü çay bitkisi ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Hayrat Kaymakamlığı Ankara’ya çay tarlası götürdü

Trabzon Vakfı ve Trabzon Derneği tarafından bu yıl 8.si düzenlenen Her Yönüyle Trabzon etkinlikleri Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 

Trabzon’un resmi ve sivil toplum kuruluşlarının stant açtığı etkinlikler kapsamında Hayrat Kaymakamlığı da ilk defa stant açarak Hayrat’ın tarihi ve kültürel dokusunun tanıtılmasının yanı sıra doğası, yeşili, yaylaları ve el sanatlarını ön plana çıkartmayı başardı.

 

Ankara’ya götürülen orijinal çay bitkisi ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Çay makasını eline alan ziyaretçiler, çay toplamaya pozu verdiler.

 

Etkinlikte ayrıca 18 Yüzyıldan kaldığı tahmin edilen Tahta Camii, eski han ve konakları ile su değirmenleri ve Serender Maketleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

Hayrat Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kurlarda kursiyerlerin yapmış oldukları çeşitli ürünler de stantta sergilendi. Ziyaretçilere ise Likarpa'nın kom pastası kaynatılarak ikram yapıldı.

           

Etkinlikler boyunca TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan, Ak Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, çok sayıda bürokrat ve vatandaşın ziyaret ettiği stantta misafirlerini ağırlayan Kaymakam Tuğba Genç, yoğun ilgi nedeniyle mutlu olduklarını ifade ederek misafirlerine teşekkür etti.

 

Kaymakam Genç, katkılarından dolayı Nuhoğlu Vakfı Müdürü Filiz Nuhoğlu ve çalışmalarından dolayı Kaymakamlık personeline teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21