Hastalıkta ve Sağlıkta Hayrat yanı başınızda

Hayrat Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen “Hastalıkta ve Sağlıkta Hayrat Yanı Başınızda” projesi ile eşi vefat etmiş 45 kadın ile 46 yaşlı ve hasta olmak üzere toplam 91 kişiye ulaşıldı.

Hastalıkta ve Sağlıkta Hayrat yanı başınızda

Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç tarafından başlatılan proje kapsamında 91 hasta ve yaşlı vatandaşa ulaşılarak tedavi ve ihtiyaçları giderildi.

 

“Hastalıkta ve Sağlıkta Hayrat Yanı Başınızda” adlı projeyle eşi vefat etmiş, yoksul ve bakıma muhtaç yaşlı vatandaşları yaşadığı ortamda ziyaret edildi. Pınarca, Yeniköy, Geçitli ve Taflancık köyleri ve Balaban Beldesi’nde muhtarlar tarafından tespit edilen eşi vefat etmiş 60 yaş üstü 45 kadın ile yaşlı ve hasta olan 46 kadın olmak üzere toplam 91 kadına ulaşıldı. Doktor ve hemşireler tarafından tedavi ve gerekli sağlık taramaları yapılan yaşlı kimsesiz ve muhtaç vatandaşlara danışmanlık ve refakat hizmetleri sunuldu.

 

Ülkemizde yaşlı nüfusun hızla artması ile yaşlıların bakım ve tedavi sorununun ortaya çıktığını belirten Kaymakam Tuğba Genç; “Yaşlanan kimsesiz kendine yetemeyen bu insanlar hem maddi hem de manevi yardıma ihtiyaç duymaktadır. Köyden kente yaşanan göçler nedeniyle genç nüfusun köyleri terk etmesiyle köylerde kalan yaşlılar bakıma muhtaç hale gelmektedir. İlçemiz Hayrat’ta bir çok vatandaşımız sosyal ve ekonomik güvenceden yoksun, yanında bakacak kimsesi olmayıp fiziksel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayamadıklarından insan onuruna yaraşır bir hayat sürememektedir. Vatandaşlarımıza sosyal devlet olmanın bir gereği olarak devletimizin müşfik elini uzattık” diye onuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21