Büyükşehirden Hayrat’a 46,3 milyon

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Hayrat ilçesindeki altyapı ve yol çalışmaları yatırımlarının toplam maliyeti 46,3 milyon TL’ye ulaştı.

Büyükşehirden Hayrat’a 46,3 milyon

Trabzon’un tüm ilçelerinde çalışmalarını titizlikle sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde nüfuslarına oranla ciddi yatırımlar gerçekleştiriyor. TÜİK verilerine göre 6 bin 692 kişinin yaşadığı Hayrat’ta Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan, sürdürülen ve 2018 yatırım programına alınan projelerin toplam maliyeti 46,3 milyon TL’ye ulaştı.

 

Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğünün Hayrat ilçesinde tamamladığı, sürdürdüğü ve 2018 yılı yatırım programına aldığı toplamda 17 projenin yapım maliyeti 38,5 milyon TL olarak belirlendi. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi tarafından Hayrat ilçesinde 2014-2018 yıllarında yapılan asfaltlama, betonlama, korkuluk, taş duvar, menfez ve beton kanal gibi yol yatırımlarının maliyeti ise 7,8 milyon TL olarak gerçekleştirdi. Böylece 4 yılda Büyükşehir Belediyesi tarafından Hayrat’ta tamamlanan, sürdürülen ve yatırım programına alınan yatırımların toplam maliyeti 46,3 milyon TL’yi aştı.

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede 2018 yılında il genelinde 350-400 bin ton asfaltlama yapmayı planladıklarını kaydederken, “Son 4 yılda il genelinde 1 milyon ton asfalt serdik. Bu yıl büyük bir rekor kıracağız. Elbette bu önemli asfaltlama ve bunun yanı sıra betonlama çalışmalarımızdan da her ilçemiz olduğu gibi Hayrat’ımız da payını alacaktır. Böylece Hayrat’taki yatırımlarımızın tutarı daha da yukarı çıkacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak Trabzon’umuzun genelinde seferberlik halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Başkan Gümrükçüoğlu ayrıca Hayrat’ta doğalgaz çalışmalarına devam edildiğini, düzenli otobüs seferlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından titizlikle sürdürüldüğü sözlerine ekledi.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21