banner80

Mevlana Dernekpazarı’nda anıldı

Mevlana Haftası nedeniyle Dernekpazarı Atatürk İlkokulu tarafından düzenlenen anma programı izleyicilerin beğenisini kazandı.

Mevlana Dernekpazarı’nda anıldı
banner71

2-9 Aralık tarihleri arasında kutlanmakta olan Mevlana Haftası nedeniyle Dernekpazarı Atatürk İlkokulu tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi.

 

Okul Müdürü Ali Sait Abdioğlu ve öğretmeleri Hatice Altun Şeyma Kaya ve Parla Nur Işıl öncülüğünde düzenlenen etkinliklerde ilk olarak öğrencilere ebru sanatı tanıtılıp ebru yaptırıldı. Ayrıca “Mevlana ve Semazen” konulu bir maket yarışması yapıldı ve yarışmada dereceye giren  öğrenciler ödüllendirildi.

 

Etkinlikler kapsamında bir de anma programı hazırlandı. Okulun salonunda düzenlenen programa Daire Amirlerinin bir kısmı, veliler, öğretmenler ve öğrenciler iştirak ederken, protokol sandalyelerinin boş kalması dikkat çekti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda öğrenciler tarafından Mevlana’nın şiirleri okundu. Mevlana’nın “Kuşun üç öğüdü” adlı hikayesini canlandıran öğrenciler izleyicileri etkiledi.

 

Mevlana’nın sözlerinin yer aldığı slayt gösterisinin ardından yapılan Sema Gösterisi ve Tasavvuf Müziği konseri beğeni ile izlendi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21