Hüseyin Dereli Dernekpazarı’nı yasa boğdu

Dernekpazarı ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, Eski Özel İdare Müdürü ve Eski İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Dereli’nin vefatı Dernekpazarı’nı üzüntüye boğdu.

Hüseyin Dereli Dernekpazarı’nı yasa boğdu

İmam Hatip olarak hizmet etmeye başladığı Dernekpazarı’na İlçe kurulmasıyla birlikte müftülük görevlisi, Özel İdare Müdürü, İl Genel Meclisi Üyesi ve son olarak da Dernekpazarı ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak hizmet eden Hüseyin Dereli, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti.

 

Bir süreden beri amansız hastalıkla mücadele eden Dereli’nin naaşı, Dernekpazarı Merkez Camii’nde kılınan Cenaze Namazının ardından Tüfekçi Mahallesi’ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.

 

Dernekpazarı Müftüsü Tercüman Özbek’in kıldırdığı cenaze törenine Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu ve Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Teşkilat Üyeleri, birlikte görev yaptığı mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Hüseyin Dereli Kimdir?
1954 yılında Tüfekçi Mahallesinde doğdu.  İmam olarak göreve başladı. Dernekpazarı’nın ilçe olmasıyla birlikte İlçe Müftülüğü’nde görevlendirildi. Uzun süre müftülük teşkilatında görev yapan Dereli, İlçe Özel İdare Müdürlüğü görevine atandı. Özel idare Müdürlüğü’nden emekli olan Dereli, ilçesine siyasi olarak hizmet vermeye başladı. 2009 yerel seçimlerinde Trabzon İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. 2014 yerel seçimlerinde Dernekpazarı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçildi. Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek 29 Mayıs 2017 tarihinde hayatını kaybetti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN -EMEKLİ OF KAYMAKAMLIK YAZI İŞLER MÜDÜRÜ
DURSUN SULUKAN -EMEKLİ OF KAYMAKAMLIK YAZI İŞLER MÜDÜRÜ - 5 yıl Önce

ALLAH RAHMET ETSİN VE GERİDE KALAN TÜM AİLE FERTLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21