Hololular Frankfurt´ta buluştu

Merkezi Frankfurt’ta bulunan Hololular Derneği, 2000 yılından beri har yıl paskalya şenliklerini fırsat bilip düzenlediği etkinlikle gurbtteki hemşerilerini bir araya getiriyor.

Hololular Frankfurt´ta buluştu

Dernekpazarı’nın Çalışanlar, Çayırbaşı, Günebakan, Ormancık, Taşçılar, Tüfekçi ve Yenice köylerinden oluşan Avrupa Holo Birliği Almanya´nın Frankfurt şehrinde buluştu.

 

Avrupa Holo Birliği´nin düzenlediği 17. Birlik ve Dayanışma gününde Hololular Avrupa´nın farklı kentlerinden üç günlüğüne her sene olduğu gibi Paskalya tatilinde bir araya geldi. Frankfurt Şehrinde düzenlenen Avrupa Holo Gecesi her sene olduğu gibi Avrupa´da yaşayan tüm Hololulardan büyük ilgi gördü.

 

2000 Yılında kurulan Avrupa Holo Birliği, toplantısına  Türkiye´den Eski Milletvekili Dr. Süleyman Gündüz ile eşi Hacer Gündüz, sponsor olarak katkıda bulunan Fikri Kurt, Ahmet Kılıç, Muhammet Yılmaz, Müslüm Kahveci ve Ahmet Bayka´yı ağırladı.

 

Gecenin açılış konuşmasını yapan Başkan Fatih Bay Programa katılanlara teşekkürlerini iletti.

 

Geceye katılan Karadeniz müziğin güçlü ve otantik sesleri Anıl Yılmaz, Azam Yılmaz, Sedat Keskin, Serkan Türker ve Onur Atmaca programa renk kattı.

 

Eğlencenin ardından Hessen Karadenizliler Derneği Başkanı Sedat Travacı tarafından Başkan Fatih Bay´a teşekkür plaketi verildi. Ayrıca sponsor olarak katkıda bulunan Ahmet Akgül, Fuat Topaloğlu, Burhan Dereli, Cengiz Ayyıldız, İhsan Sevinç, Mecit Çolak ve Serbay Birinci, Türkiye‘den destek veren işadamları Fikri Kurt, Ahmet Kılıç ve Hasan Bayka´ya teşekkür edildi.

 

Gecenin son bölümünde yeni yönetim oybirliği ile belirlendi. Yeni yapılan secimde üyeler, Burhan Dereli başkanlığı ile devam etme kararı aldı. Konuşmada birlik, beraberlik çağrısı yapan yeni başkan, gençleri kültürel faaliyetlere teşvik etmenin gerektiğini özellikle belirtti.

 

Avrupa Holo Birliği, gelecek senelerde ki Kültürel buluşmaları özellikle Dernekpazarı Köyleri, Çaykara, Beşköy ve Karadeniz Milletine açarak Kültürel buluşmaları gerçekleştirmeye karar aldı.

 

18. Avrupa Holo Birliği programı 30 Mart - 01 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek

 

Yönetim Kurulu Görev Dağılımı ise şu şekilde oluştu;

Burhan Dereli: Başkan

Fatih Bay: Başkan Yardımcısı

Davut Biyik: Halkla İlişkiler

Hasan Yilmaz: Halkla İlişkiler

Bayhattin Zengin: Muhasebe

Hakan Ortatepe: Sekreter

Serbay Birinci: Gençlik Kolları

Sedat Keskin: Türkiye Temsilcisi

Cengiz Ayyildiz: İsviçre Temsilcisi

Enver Altuncu: İsviçre Temsilcisi

Fatih Tel: Basın  Danışmanı

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21