Gümrükçüoğlu ve Revi, Dernekpazarı’nda sorunları dinledi

Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından Dernekpazarı’nda düzenlenen toplantıda Dernekpazarı’nın sorunları masaya yatırıldı.

Gümrükçüoğlu ve Revi, Dernekpazarı’nda sorunları dinledi

Dernekpazarı Ak Parti ilçe Başkanlığınca düzenlen İlçe sorunları İstişare Toplantısına Trabzon Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık, Dernekpazarı Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni Usta, Ak Parti İl ve ilçe yöneticileri ile Muhtarlar ve Belediye Meclis üyeleri katıldı.


Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi’nin yönettiği Toplantıda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yaptığı konuşmada; “Beş yıl içerisinde Trabzon’da su ve yol sorunu çözülmemiş Mahalle bırakmayacağız. Büyükşehirle birlikte sorumluluk alanımız % 64 arttı, gelirimiz % 23  azaldı. Bunun yanında İl Özel İdareden ve Köydes’ten gelen gelirlerimiz gitti. Bütün bu sorunları kitaplaştırdık ve ilgili yerlere sunduk. 2014’te 130 bin ton asfalt, 9,5 trilyonluk beton yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.


Dernekpazarı’nın ana sorunlarını dile getiren Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık; “Bütün ilçeler Büyükşehir’e yüklü miktarlarda borç devrederken biz ise aksine maddi boyutu 250 bin TL’yi bulan malzeme devrettik. Şimdi ise bizler Büyükşehirden biraz daha fazla beklenti içerisindeyiz. Dernekpazarı’nın beklentilerin ana sorunları yol ve su şu etapta. Hemen hemen her mahallemizde öncelikli olarak yol ve su çalışması ihtiyacımız var” diye konuştu.


Toplantıda söz alan muhtarlar da kendi mahallelerinde yaşanan sorunlarını dile getirerek çözümleri için yardım istediler.


Yaklaşık üç saat süren toplantı çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Haber-Foto: Yaşar Falcı

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet DÜZENLİ
Ahmet DÜZENLİ - 7 yıl Önce

Oh ne güzel. Geldiler. Güldüler. Eğlendiler. Üstüne birde resim çektiler. Tamamdır. Bu sene alacağımız hizmet bu oldu. Adamlar resim çektik sizle daha ne istiyorsunuz diyecekler. Bekle Dernekpazarım Bekle. Çok beklersin.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21