Engelsiz Kardeşim Projesi hayata geçti

Dernekpazarı Kaymakamlığının öncülüğünde, Dernekpazarı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen “Engelsiz Kardeşim” projesi engelli vatandaşlara farkındalık sunuyor.

Engelsiz Kardeşim Projesi hayata geçti
banner71

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen ve Dernekpazarı Kaymakamlığının öncülüğünde, Dernekpazarı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen “Engelsiz Kardeşim” projesi engelli vatandaşlara farkındalık sunuyor.


Dernekpazarı Merkezli olmasına rağmen projeden Dernekpazarı’nın yanı sıra Of ve Çaykara’daki engelli vatandaşlar da faydalanabiliyor.

 

Bir yıl sürecek olan proje kapsamında Engelli Vatandaşlara At Binme Eğitimi, Çanakkale Şehitliği ve Anıtkabir Ziyaretleri, Tırmanma Eğitimi, Halk Oyunları, Resim ve Müzik Eğitimleri, Sinemada ve tiyatroya katılımlar ile çeşitli kültürel ve turistik gezi faaliyetleri sunulacak.

 

Projeyle; Engelli vatandaşlara sosyal hayata uyumlarını arttırmak, kendilerine başarma duygusu kazandırarak özgüvenlerini tazelemek, engelsiz bireylere engelli kardeşlerinin gözünden hayatı gösterip empati kurmaları ve toplum içerisindeki engelli bireylere karşı olumsuz bakış açısını ortadan kaldırarak bu anlamda olumlu bir farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.


Projenin ilk faaliyeti kapsamında hafta sonu Sultan Murat Yayla gezisi ve Şehitlik ziyareti gerçekleştirildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21