Dernekpazarı’nın Kız Hafızları icazet aldı

Dernekpazarı Merkez Bölge Kız Kur’an Kursu’nda düzenlenen icazet merasiminde 19 kız öğrenci icazet aldı.

Dernekpazarı’nın Kız Hafızları icazet aldı

Merkez Kız Kur’an Kursu binasında düzenlenen ve bayanların katıldığı icazet merasiminde Erkekler için de Merkez Camii’nde Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler programı düzenlendi.

 

Camide düzenlenen program Cumapazarı Beldesi İmam Hatiplerinden Mehmet Şeker’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle  başladı. Dernekpazarı Vaizi Hikmet Karaca, Yenice Camii İmam Hatibi Muhammet Mollaibraimoğlu, Emekli Vaiz Ahmet Altınsoy ve Çayırbaşı Köyü İmam Hatibi Erol Salihoğlu’nun okuduğu Kur’an-ı Kerim’in ardından Emekli Müftü Fahrettin Aşık tarafından cemaate vaaz verildi.

 

Arsin Çiçekli Köyü Kur’an Kursu öğreticisi Ali Kemal Yakuphan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim’in ardından Müftü Abdullah Aksoy kısa bir konuşmayla mezun olan öğrencileri ve velilerini tebrik etti. Aksoy konuşmasında; “Bu işin en ağır yükünü taşıyan İbrahim Cansız, Mustafa Cansız ve kurs idari sorumlusu Eyüp Güney’e, İştirak edenlerle, destek olanlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Erenköy, Cumapazarı ve Dernekpazarı Kur’an Kursları Sorumlusu Orhan Şahin ise yaptığı konuşmada; “Bölgemizde bu ay içerisinde tam 49 talebeye icazet verdik. Alim yatağı bölgemizde sizlerin katkılarıyla bu hizmetler sürmektedir. İmkanı olan maddiyatıyla, çocuğu olan çocuğuyla bir şekilde Kurslarımıza katkıda bulunuyorlar. Kurslarımıza Türkiye’nin dört bir yanından öğrenci bulunması bu toprakları daha anlamlı kılıyor. Katkıda bulunan herkese duacıyız” dedi.

 

100’e yakın öğrencinin eğitim gördüğü Bölge Kız Kur’an Kursunda düzenlenen icazet merasimi ile Of’tan üç, Maçka’dan iki, Dernekpazarı’ndan beş, Gümüşhane Kelkit’ten bir, Hakkari Şemdinli’den 7 ve Erzurum Merkez’den de 1 öğrenci olmak üzere toplam 19 öğrenci icazet aldı.

 

İcazet Alan Öğrenciler ve isimleri;

Zeynep Vural, Nermin Algül, Hasibe Demir, Esmihan Yüce, Perihan Yüce, Ceylan Evin (Hakkari-Şemdindinli), Fatma Eser (Gümüşhane), Merve Vahapoğlu, Hayrünisa Karaismailoğlu, Sedanur Osmanoğlu (Of),Selma Albayrak, İlknur Odabaş (Maçka), Eda Akyol, Havva Coşkun, Kübra Terzi, Songül Akyol, Hanife Terzi (Dernekpazarı), Melek Başıbüyük (Erzurum)

Haber-Foto: Fahri Düzenli-Yaşar Falcı

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21