Dernekpazarı’ndan Silopi’ye kitap köprüsü

Dernekpazarı Hasan Cansız Lisesi tarafından uygulanan proje ile Dernekpazarı’ndan Şırnak’ın Silopi ilçesine kitap kardeşliği köprüsü kuruldu.

Dernekpazarı’ndan Silopi’ye kitap köprüsü

Dernekpazarı Hasan Cansız Lisesi, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle adını duyurmaya devam ediyor.

 

Okulun Kültür Edebiyat ve Bilim Fen Teknoloji Kulübü ile Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri tarafından kulüp danışman öğretmenleri Dilek Korkmaz, Semra Keyifli Yazıcı ve Zekiye Simge Mısır ile birlikte Dernekpazarı’ndan Şırnak’ın Silopi ilçesinde bulunan Silopi Anadolu Lisesi’ne kitap toplama kampanyası düzenlendi.

 

Öğrencilerin yazarlık akademisi çalışmalarında yazdıkları “Silopi’de Bir Okul Var” şiiri ile başlatılan kampanya, öğrencilerin çalışmaları ile kuzeyden güneydoğuya uzanan bir köprü oldu.

 

Öğrencilerin sosyal duyarlılık ile yaklaştığı kampanyada toplanan 558 kitap, PTT kargonun da desteği ile Silopi Anadolu Lisesine gönderildi.

 

Dernekpazarılı öğrencilerin gönderdiği kitaplar, Silopili öğrenciler ve öğretmenleri tarafından sevinçle karşılanırken, Silopili öğrenciler de gönderdikleri fotoğraf ve yazılarla Dernekpazarılı öğrencilere teşekkür ettiler.

 

İki okul arasında kurulan kardeşlik ve destek köprüsünün gelecek dönemde de sürdürülmesi planlanıyor.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
aziz özkan
aziz özkan - 7 yıl Önce

harikasınız
köprü böyle kurulur....
lafla değil icraatla....
örnek olsun...

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21