Dernekpazarı’ndan El Bab’daki askerlere fındık ve kuru üzüm

Dernekpazarı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle Suriye’nin El Bab kentinde görev yapan askerlere fındık ve kurum üzüm gönderildi.

Dernekpazarı’ndan El Bab’daki askerlere fındık ve kuru üzüm

Dernekpazarı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Suriye’nin El Bab kentinde görev yapan askerlere moral desteği vermek için kampanya düzenlendi.

 

Geçen yıl Mardin Nusaybin’deki askerler için moral desteği organizasyonu düzenleyen Dernek Yönetimi, bu yıl da El Bab’daki Fırat Kalkanı Operasyonunda görev yapan askerler için harekete geçti.

 

Düzenlenen kampanya ile toparlanan kuru üzüm ve fındık içi askerlere ulaştırılmak üzere Gaziantep Şehit Kamil 5.Zırhlı Tugay Komutanlığına gönderildi.

 

Dernekpazarı esnafları ve halkı tarafından büyük destek gören kampanya kapsamında kısa bir sürede hazırlanan 200 kg fındık içi ve 80 kg da üzüm karıştırılarak küçük paketlere yerleştirildi. Öğrenciler tarafından askerlere yazılan mektupların da içine konulduğu paketler, koliler halinde PTT Kargo’ya teslim edildi.

 

Dernek Yöneticileri Muzaffer Gür, Abdullah Akgül, Murat Küskün, Ömer Büyük ve Ali Atalay verdikleri ortak demeçte; “Derneğimiz, eğitim ve kültür alanında verdiği hizmetlere ek olarak Dernekpazarı’ndan gelecek yardım amaçlı  her türlü organizasyonda Dernekpazarlıların hizmetinde olacağız. Dernek çalışmalarına verdikleri destek için Kaymakamımız Sayın Murat Yıldız’a, Belediye Başkan Vekili Muhammet Saygılı’ya, Dernekpazarı esnafımıza, Dernekpazarı halkımıza ve yardımların gönderilmesine yardımcı olan PTT Müdürü Bülent Durmuşoğlu’na ve tüm Dernekpazarlılara teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21