Dernekpazarı’ndan Adıyaman’a kardeşlik köprüsü

Adıyaman Gölbaşı’nın Dernekpazarılı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu Gedikli Köyü İlkokuluna Çaykaralı Şehit Ahmet Çamur adına Kütüphane yaptırmak için Dernekpazarı Vakfı’ndan yardım talep etti.

Dernekpazarı’ndan Adıyaman’a kardeşlik köprüsü

Merkezi İstanbul’da bulunan Dernekpazarı Köyleri Kültür ve Dayanışma Vakfı, Dernekpazarı’na ve Dernekpazarılılara desteğinin yanı sıra, hizmetlerini ülke sathına yaymaya başladı.

 

Dernekpazarılı üniversite öğrencilerine her ay belli bir miktar burs desteği sağlayan Vakıf, sosyal birçok etkinliğin yanı sıra ihtiyaç sahibi Dernekpazarlılara da destek oluyor.


İstanbul Güngören’deki vakıf binasında her hafta belli bir mahalleye kahvaltı vererek mahalle sorunları ve çözüm yolları konusunda fikir alış verişinde bulunulmasına vesile olan Vakıf, yeni nesille eski nesil arasında kaynaşmayı, dayanışmayı ve sevgi bağlarını geliştiriyor.

 

Son genel kurulda oluşturulan gençlik kolları da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Aslen Dernekpazarı Akköse Mahallesi’nden olan ve Bursa’da doğan Adıyaman İli Gölbaşı İlçesi Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, ilçesinin 85 öğrencisi olan Gedikli Köyü İlkokulunda Çaykaralı Şehit Ahmet Çamur adına bir Kütüphane oluşturmak için Dernekpazarı Köyleri Kültür ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım talep etti.

 

Vakfın Gençlik Kolları’nın öncülüğünde İstanbul Aydın Üniversitesi Trabzonsporlular Kulübü ile ortaklaşa başlatılan “BordoMaviYardımEli” projesi ile okulda okuyan öğrencilere kitap, defter, kalem ve silgi gibi kırtasiye malzemeleri ile okulda oluşturacak olan kütüphane için kitaplar eğitim setleri, Trabzonspor'un renkleri ile öğrencileri ısıtmak için lisanslı atkı bere eldiven setleri, bunların dışında kışın kullanabilmeleri için mont ve bot gibi hediyeler temin edilmesi amaçlanıyor.

 

Proje dahilinde okulda Trabzon Çaykaralı şehit Ahmet Çamur adına oluşturulacak Kütüphane komple dizayn edilip Bordo Mavi renklere boyanıp birlik beraberlik kardeşlik olgusunu pekiştirmeye çalışılacak.


Proje için yardım çalışmalarına başlayan Vakıf, hazırladığı afişle ihtiyaç duyulan malzemeleri temin etmeye başladı.

 

Başta Dernekpazarlı ve Çaykaralı hemşerileri olmak üzere herkesin bu güzel oluşuma katkıda bulunacağı ifade eden Vakfın Gençlik Kolları üyeleri, hem oradaki yavrularımıza, hem de hemşerimiz idealist kaymakama destek olacaklarına emin olduklarını ifade ettiler.

 


YARDIMLARLARINIZ İÇİN
İrtibat telefonları:  0534 554 6725 – 05374949461

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21