Dernekpazarı’nda polis haftası kutlandı

Polis Teşkilatının kuruluşunun 168. yılı Dernekpazarı’nda da düzenlenen polis haftası etkinlileri ile kutlandı.

Dernekpazarı’nda polis haftası kutlandı

Polis Haftasının  nedeniyle  Kaymakamlık, Jandarma Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı  Makamları ziyaret edildi.

 

Milli Eğitim ve Okullarla  işbirliği yapılarak il den getirtilen  emniyet  yetkilileri tarafından öğrencilere  uyuşturucu ile ilgili seminer verildi.

 

Merkez Camiinde Şehit Polisler ve hayatını kaybeden Polisler için hatim okundu.

 

Halk Eğitimi çok amaçlı salonunda  düzenlenen törenden sonra Emniyet Amiri Vekili Erdal Çelebi tebrikleri  kabul edildi.

 

Programda konuşan Emniyet Amiri vekili Erdal Çelebi, Dernekpazarı’nın huzur ortamından gurur duyduğunu belirterek Dernekpazarı’nın ve en huzurlu ilçesi olduğunu söyledi.

 

Programda Polis Teşkilatı için düzenlenen okullar arası şiir ve kompozisyon  yarışmalarında dereceye giren öğrenciler, yazdıkları şiirleri ve kompozisyonları okudular.

 

Şiirde birinci olan Atatürk Ortaokulu öğrencisi Sedanur Akyol ile Kompozisyon dalında birinci olan Hasan Cansız Kom ÇPL öğrencisi,  Zehra Odabaşı’na ödülleri Kaymakam   Abdurrezzak Canpolat  verdi.

 

Şiirde ikinci olan, Atatürk  Ortaokulu öğrencisi  Nagehan Usta ve Kompozisyon ikincisi Hasan Cansız Kom ÇPL. Den Ayşegül Er’in ödüllerini ise Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız verdi.

 

Şiirde üçüncü olan Atatürk Ortaokulu öğrencisi Hatice Ekşi ile kompozisyonda üçüncü olan Hasan Cansız Kom ÇPL öğrencisi Mehtap Bayoğlu’nun ödüllerini ise Jandarma Karakol Komutanı  Bayram Yasın verdi.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21