Dernekpazarı’nda öğretmenler gününün 40.yılı kutlandı

Öğretmenler Günü’nün 40. yılı Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenlerle kutlandı.

Dernekpazarı’nda öğretmenler gününün 40.yılı kutlandı

24 Kasım 1981 yılından beri kutlanan Öğretmenler Günü’nün 40. Yılı, Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenlerle kutlandı.

Hasan Cansız Kom Çok Programlı Anadolu Lisesi önündeki Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kutlama törenleri, İmam Hatip Ortaokulu & Atatürk Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen törenle devam etti.

Saygı duruşunun okunmasının ardından Beden Eğitimi Öğretmeni Ercüment Açıcı’nın komutuyla ve Müzik Öğretmeni Bahar Alemdağ eşliğinde söylenen İstiklal Marşı’yla başlayan program, sunucu öğretmen Selman Yaşar’ın Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in günün anlam ve önemini belirten mesajını okuması ile devam etti.

İlçede görev yapan en genç öğretmen Selma Yılmaz, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasını yaptı. İkinci konuşma İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili, Şube Müdürü Fikret Yılmaz tarafından yapıldı.

Öğrencilerin şiirlerini okumasıyla devam eden programda İmam Hatip Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencisi Emir Tayyip Tuzcu “Öğretmenim” adlı şiirini, 6/A sınıfı öğrencisi Hayrunnisa Biber ise “Her Mevsim Bahar” adlı şiirini okudu.

İmam Hatip Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencisi Fatma Nur Güney “Teşekkürler Öğretmenim” adlı konuşmasını yaparken 7/A sınıfı öğrencileri hazırladıkları “Ben Öğretmen Olmalıyım” adlı oratoryoyu sundular.

Aday öğretmenlik süreçlerini tamamlayan Selma Yılmaz ve Selman Yaşar, İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Adem Akyüz’ün sunumu ile mesleğe giriş yemini yaptılar.

Müzik Öğretmeni Ersin Yeşilyurt ve Komiser Yardımcısı Ümit Tok’un enstrüman eşliğinde, Atatürk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Bahar Alemdağ ve ilçede görev yapan öğretmenlerden oluşan koro, birbirinden güzel ezgiler söyledi.

Programın sonunda Öğretmenler Günü ile ilgili şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Şiirde üçüncü olan İmam Hatip Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Zehra Nur Düzenli ile Resimde üçüncü olan Atatürk İlkokulu 2/B sınıfı öğrencisi Muhammet Talha Genç ve İbrahim Ağa Anaokulu öğrencisi Yusuf Berat Düzenli’nin ödülleri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Yılmaz tarafından verildi.

Şiirde ikinci olan Atatürk Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Murat Güneş ile Resimde ikinci olan Atatürk İlkokulu 3/A sınıfı öğrencisi Yavuz Selim Topçu ve İbrahim Ağa Anaokulu öğrencisi Makbule Rana Gür’ün ödülleri Belediye Başkan Vekili Emre Terzi tarafından verildi.

Şiirde birinci olan Atatürk Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencisi Melike Güney ile Resimde Atatürk İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Kübra Yeşilçiçek ve İbrahim Ağa Anaokulu öğrencisi Uğur Kumaş’ın ödülleri Kaymakam Anıl Adıgüzel tarafından verildi.

Dernekpazarı İmam Hatip Ortaokulu & Atatürk Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Değerli Öğretmenim” ve “Öğretmene Vefa” adlı iki video gösterisinin son bölümünde şehit öğretmenlerin yerini alarak yaşam sürecinin anlatıldığı esnada salonda duygu dolu anlar yaşandı.

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın‘ın okul arkadaşı Müzik Öğretmeni Bahar Alemdağ‘ın seslendirdiği “Mağusa Limanı” türküsü ile program sona erdi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21