Dernekpazarı’nda Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Gününün 33. yılı Dernekpazar’nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Dernekpazarı’nda Öğretmenler Günü kutlandı

Sabah Atatürk  anıtına konan Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengi ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal  Marşı eşliğinde bayrağın göndere çekilmesiyle devam etti.

 

Programın ikinci bölümü Halk Eğitimi Merkezi’nin çok amaçlı salonda yapıldı. Rukiye Göksu Sürmeneli’nin sunumunda gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ile başladı.

 

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın kutlama mesajının okunduğu programda İlçe Milli Eğitim Müdürü  Cevdet Hacibektaşoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

 

Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına  Ana Okulu öğretmeni Ceren Deveci ve en kıdemli öğretmen Ahmet Yalçınak da birer konuşma yaptılar.

 

Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarına dereceye giren eserler öğrenciler tarafından okundu.

 

Öğretmen Semih Hasançebi  yönetiminde  göreve yeni başlayan öğretmen Murat Özdinletir  mesleğe giriş yeminini yaptı.

 

Öğrenciler tarafından  türkülerin okunduğu gecede geçmişten bu güne öğretmenler konulu slayt gösterisi sunuldu.

 

Programda Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Ayşenur Sarıtaş, Münevver Yazıcı ve Merver Güveli’nin ödüllerini Kaymakam Selim Erkovan, Işıl Bereket, Zeliha Odabaş ve İrem Topaloğlu’nun ödüllerini Garnizon Komutanı Jandarma Baş Cavuş Mustafa Yılmaz, Abdullah Furkan Erdoğan, Cansel Biber ve Melike Algül’ün ödüllerini ise Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık, Muhammet Mustafa Yılmaz ve Abdulsamet Düzenli’nin ödüllerini de Emekli Öğretmen Ahmet Yalçınak verdi.

 

Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin sunduğu Horon  gösterisiyle program sona erdi.

 

Programın ardından Kaymakam Selim Erkovan ve beraberindekiler, ilçedeki okulları ziyaret ederek öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21