Dernekpazarı’nda Kentsel Dönüşüm toplantısı

Dernekpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen “Kentsel Dönüşüm” toplantısında Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vedat çiftçi, vatandaşları bilgilendirdi.

Dernekpazarı’nda Kentsel Dönüşüm toplantısı

2013 yılını “Kazma Yılı” olarak duyuran Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız, TOKİ aracılığı ile  yapmayı tasarladığı konutlarda umduğunu bulamayınca ferdi  girişimcileri devreye soktu. İlçe girişinde başlayan 60 dairelik özel konut projesi yanında ilçenin batısında 80 konutluk yeni bir konut projesi daha başlayacak. Özel sektör tarafından yapılacak olan bu iki çalışmaya da destek veren Başkan Cansız, projelerin hayata geçirilmesi için yoğun çaba harcıyor.

 

İlçenin geleceğinin ancak kentsel dönüşümle  kurtulacağına inanan başkan Cansız, bu konudaki çalışmalarına hız  verdi.

 

Dernekpazarı Gülen Çay ocağında düzenlenen bilgilendirme  toplantısına  Çevre Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi, Alt yapı ve kentsel dönüşüm şube Müdürü Mustafa Yetim, İl Afet İşleri Müdürü, Kaymakam Canpolat, Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu, İl Genel Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Toplantıda konuşan başkan Cansız,“ İlçemizin geleceğinin kentsel dönüşümle   kurtarılabileceğine inanıyorum. Yapıldıklarında  hepsinin süper olduğu binalar günümüzde kullanılmaz durum arz etmekte. Kişisel olarak veya birkaç  hak sahibi bir  araya gelerek  kentsel dönüşümden  yararlanabilecektir. Bu konuda daha sağlıklı bilgiyi sayın il müdürümüzden almak için buradayız.

 

Müdür Çiftçi, ferdi ve toplumsal veya guruplar halinde yapılabilecek  kentsel dönüşümün nasıl başlayıp, nasıl yürütüleceğini ve bakanlığın destek sekli hakkında bilgi verdi.

 

Şube Müdürü Mustafa Yetim de yaptığı konuşmada kredi şekilleri, alınabilmesi için gerekli işlemler, faizinin bakanlık tarafından  karşılanması, iki yıl  geri ödemesiz ve 10 yıla yayılması veya kira yardımı konularına açıklık getirdi.

 

Vatandaşların sorularının cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21