Dernekpazarı’nda ilk aday eski ilçe başkanı Usta

Dernekpazarı’nda üç dönem Ak Parti İlçe Başkanlığı yapan Zeki Avni Usta, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı için Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Dernekpazarı’nda ilk aday eski ilçe başkanı Usta

Dernekpazarı ilçesinde üç dönem Ak Parti İlçe Başkanlığı yapan  Zeki Avni Usta, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Dernekpazarı Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

 

Usta yaptığı açıklamada; “Ak Partinin Dernekpazarı Kurucu İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak kuruluşundan beri ilk defa hayatımda aktif siyasete başladığım ve her kademesinde görev aldığım son olarak üç dönem İlçe Başkanlığı görevini yürüttüğüm Ak Partiden Belediye Başkan aday adayı olma heyecanını yaşıyorum. Ak Partimizin kuruluşundan beri teşkilatımızın içinde, edindiğim siyasi tecrübe ve deneyimi siyasilerimiz ve kurumlarımız ile çalışmanın verdiği deneyimler sonucu, ilçeme hemşerilerime hizmet etme yoluna girdim. 

Kurum ve kuruluşlarla uyumlu Teşkilatlarımız Bakanımız Milletvekillerimizle uyum içinde istikrarlı, halkımız ile bütünleşerek ciddiyet ve disiplin içerisinde istişare yaparak ilçemizin sorularını çözmek için ilçemizi  her yönüyle taşıyacak bir ekiple icraat makamı olan Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum. 

Güzel ve şirin ilçemizde hiç kimseyi ötekileştirmeden, bölge ayrımı yapmadan, on dört mahalleyi bir bütün olarak  kabullenip, her köşesine hizmet için talip olduk. Üç Dönem yürüttüğüm İlçe Başkanlığı görevinde partili partisiz desteklerini yanımda his ettiğim ve desteklerini benden hiç bir zaman esirgemeyen Dernekpazarılı hemşerilerime teşekkürlerimi arz ediyorum. Yine Dernekpazarılı hemşehrilerinim desteklerini alarak aday olma yolunda yürüme azmi bizlere verdiler. Aday adayı olmamız için desteklerini hiç esirgemeyen Ak parti üyelerimize Değerli Dernekpazarılı hemşehrilerime teşekkürlerimi sunarım. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” dedi.

Zeki Avni USTA Kimdir?
1977 yılında Dernekpazarı ilçesinde dünyaya geldi. İlk, Orta, Lise eğitimini Dernekpazarı’nda tamamladı.1997-1998 Yılları arasında vatani görevini Bingöl’de tamamladı. Aktif Siyasete Ak Parti’de başladı. 2002 yılında Ak Parti Dernekpazarı Gençlik Kolları Kurucu İlçe Başkanlığı görevine getirildi. Üç dönem Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı yaptı. 2002-2007 ve 2004 yerel seçimlerinde İlçe SKM Başkanlığı yaptı. Gençlik Kolları Başkanlığı yaparken istifa ederek İlçe Başkanlığına aday oldu. 2008 yılında yapılan Dernekpazarı 3. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına seçildi. 2012 yılında yapılan 4.olağan kongresinde yeniden ikinci kez İlçe Başkanlığına seçildi. 2014 yerel seçimler için İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Belediye Başkan aday adayı oldu. Şubat 2014’te yeniden İlçe Başkanlığı görevine atandı. Kasım 2014’te yapılan 5.olağan kongrede üçüncü kez İlçe Başkanlığına seçildi. Ak Partinin açmış olduğu siyaset akademisini başarıyla bitiren Başkan Usta, Dernekpazarı Yenicami Mahallesinde ikamet etmektedir.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21