Dernekpazarı’nda Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyetin Kuruluşunun 91. yılı Dernekpazarı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Dernekpazarı’nda Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyetin Kuruluşunun 91. yılı Dernekpazarı’nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

 

Kutlama programı Saat 9.30’da Kaymakamlık Makamında Kaymakam Selim Erkovan’ın tebrikleri kabulü ile  başladı.

 

Sunuculuğu Atatürk İlkokulu Öğretmeni Rukiye Göksu Sürmeneli tarafından yapılan  kutlama  programı ise Saat 10.30’da Hasan Cansız Kom Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde yapıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Kaymakam Erkovan, Garnizon Komutanı  Bayram Yasin ve Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar.

 

Kaymakam Erkovan’ın günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu. Ana Okulu Öğrencileri ile Atatürk İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Cumhuriyet konulu gösteriler sunuldu.

 

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen Atatürk ve Cumhuriyet Konulu resim yarışmasında birinci olan Reyhan Yıldırım, ikinci olan Yusuf Türk ve üçüncüü olan Alparslan Sürmeneli’nin ödüllerini Kaymakam Selim Erkovan verdi.

 

Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında birinci olan Esranur Erdoğan, ikinci olan Nagihan Usta ve üçüncü olan Hümeyra Salihoğlu’nun ödüllerini ise Garnizon Komutanı Bayram Yasin verdi.

 

Lise öğrencileri arasında  düzenlenen “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Münevver Yazıcı, ikinci olan Esranur Er ve üçüncü olan Esra Sevinç’in ödüllerini ise Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık verdi.

 

Eğitim Kurumları arasında düzenlenen  “Cumhuriyet Koşusu”nda birinci olan Muzaffer Erdoğan, ikinci olan Mehmet Eraslan ve üçüncü olan Furkan Kaldırım’ın ödülleri ise Milli Eğitim Müdürü Cevdet Hacıbektaşoğlu tarafından verildi.

 

Ödül töreninin ardından düzenlenen resmigeçit töreni ile kutlama programı sona erdi.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21