Dernekpazarı’nda Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyetin kuruluşunun 90.yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Dernekpazarı’nda da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Dernekpazarı’nda Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyet Bayramı saat 09.00’da Anıt’a çelenklerin sunumuyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Kaymakam Selim Erkovan Kaymakamlıkta tebrikleri kabul etti.

 

Lisenin bahçesinde düzenlenen törende Kaymakam Selim Erkovan, Garnizon Komutanı Bayram Yasin ve Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar.

 

Kaymakam Selim Erkovan yaptığı konuşmasında gelecekte daha büyük başarılara ulaşabilmemiz için yapmamız gerekenlerle bize bu toprakları bırakan sayısız şehit ve gazilere layık olabilmek için yan yana, omuz omuza  mücadele  etmemiz gerektiğini belirterek; “Çanakkale’de, Sakarya’da, Afyon’da, Dumlupınar’da, Sarıkamış’ta vel hasil bu toprakları vatan yapma uğruna mücadele verdiği her yerde  can verenleri, Urfa’yı  Şanlı, Antep’i Gazi, Maraş’ı Kahraman yapanları, memleketimizin bölünmez bütünlüğü için, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar  yaşatılması için can veren aziz  şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Kahraman gazilerimize şükran duygularıyla sağlık ve mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

 

Cumhuriyet konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Esra Sevinç Kompozisyonunu okudu. Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından kazanan  öğrencilerin ödülleri verildi.

 

Kompozisyon Birincisi Esra Sevinç, Şiir dalındaki birinci Zeliha Odabaş ve Koşu dalındaki  birinci  Furkan Kemaloğlu’nun ödülleri Kaymakam Selim Erkovan tarafından verilirken Kompozisyon dalında ikinci olan Nurşen Akın, Şiir dalında  İkinci olan Reyhan Yıldırım ve Koşuda  ikinci Oğuzhan Türk’ün ödüllerini Garnizon Komutanı Bayram Yasin tarafından verildi.

 

Kompozisyonda Üçüncü olan Ayşegül Er, Şiirde Üçüncü olan Esranur Er ve Koşuda üçüncü olan Mücahit Eren Saygın’ın ödülleri de Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız tarafından verildi.

 

Öğrencilerin Geçit töreni ile Bayram kutlama programı sona erdi.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21