Dernekpazarı’nda Atletik Gençlik şampiyon

Dernekpazarı Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen kardeşlik futbol turnuvasında finalde Günebakanspor’u 4-3 yenen Atletik Gençlikspor şampiyon oldu.

Dernekpazarı’nda Atletik Gençlik şampiyon

Dernekpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Güney Mahallesi Muhtarı Yaşar Falcı tarafından organize edilen Dostluk, Kardeşlik ve Dayanışma Futbol Turnuvası Kaymakam Selim Erkovan’ın başlama vuruşuyla başlamıştı.

 

Atletik Gençlik, Anadolu Gençlik, Büyük Gençlik, Holospor, Günebakanspor, Gülenspor, Paşaspor, Müftülükspor, Polisgücü, Jandarma, Kondu FK, Mardadas, Solaklı ve Şöhretler olmak üzere 14 takımın katıldığı turnuvada Günebakanspor ile Atletik  Gençlik takımları finale çıkmayı başardılar.

 

İki takım arasında oynanan final maçı heyecanlı anlara sahne oldu. Maçta 2-0 öne geçmeyi başaran Günebakanspor bu üstünlüğünü koruyamadı. Önce beraberliği yakalayan Atletik Gençlik, maçı 4-3 kazanmayı başardı ve turnuvanın şampiyonu oldu.

 

Şampiyon takımın oyuncuları kupalarını Kaymakam Selim Erkovan’ın elinden aldılar.  Kupa töreninde konuşan Kaymakam Erkovan; “İlçeyle ve sizlerle yeni tanıştım. Her maçınıza gelemedim ama günü gününe gelişmeleri takip ettim. Çok centilmence mücadele verip güzel  bir  dostluk ve  kardeşlik örneği verdiniz. Benim için her  takım  şampiyon takım oldu. Siz ipi göğüslediniz. Hepinizi tebrik ederim. Turnuva Başkanı Yaşar Falcı'ya ayrıca teşekkür ediyorum. Gelecek  yılı  sabırsızlıkla bekleyeceğiz. İnşallah daha güzel etkinlikleri hep beraber gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Turnuva Başkanı Yaşar Falcı ise yaptığı konuşmada umduklarından çok daha güzel dostlukların ve kaynaşmanın oluştuğu bu turnuvanın sıkıntılarına değindi. Destek olan herkese, tüm sporculara, yöneticilerine ve hakemlere teşekkür  etti.

 

Turnuvada ikinciliği elde eden Günebakanspor’a Kupasını Belediye Başkan Vekili Muhammed Saygılı, Üçüncüye Kupasını ise ilçe  Jandarma Komutanı Bayram Yasin, 4.cüye hediyelerini Çaykara Emniyet Amiri Komiser Alparslan Güven, Birinci Takımın hediyelerini İlçe Müftüsü Abdullah AKSOY takdim etti.

 

En iyi gol madalyasını Holospor’dan İsmail Usta, En centilmen Oyuncu Günebakanspor’dan Hüseyin Avni Yılmaz, Turnuvanın en yaşlısı Mardadas’dan Yakup Bayka, Turnuvanın En Küçük oyuncusu Alperen Sürmeneli, Turnuvanın gazisi  madalyasını maçta sakatlanıp ameliyat olan Ömer Deniz hoca aldı.

 

Öte yandan Gençler adına İsmail Usta Organizatör Yaşar Falcı’ya teşekkür konuşması yaptı ve Kaymakam Selim Erkovan’a teşekkür plaketi takdim etti. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21