Dernekpazarılı öğrencileri güneş sevindirdi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dernekpazarılı öğrenciler tarafından coşkuyla kutlandı.

Dernekpazarılı öğrencileri güneş sevindirdi
banner71
22 Nisan’ın yağışlı olması nedeniyle moralleri bozulan Dernekpazarılı öğrenciler 23 Nisan’a güneşle birlikte uyanınca tam bir bayram yaşadılar.
 
Saat 09.00’da Anıta çelenklerin sunumuyla başlayan törenler makamların öğrenciler tarafından devir alınmasıyla devam etti.
 
Öğretmen Rukiye Göksu Sürmeneli  refakatinde İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden öğrenciler Nur Altun Gür ile Elif Yılmaz, Kaymakam Abdurrezzak Canpolat’tan makamı devraldılar.
 
Kaymakamlık koltuğuna oturan Nur Altun Gür, projelerini sıralarken okul kütüphanesinin açılması ve okul bahçesinde bir çocuk parkının yapılmasını istedi.
 
Öğretmen Yunus Turgut refakatinde İlçe Jandarma Komutanlığını M.Sadık  Kılıç ve Zeliha Odabaş adlı öğrenciler ziyaret ederken Belediye Başkanlığını, Öğretmen Mustafa Kazancı  refakatinde Nazım A. Er ile Rahman Gencal, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ise öğretmen Seda Korkmaz refakatinde Ü.Yasır Altıntaş ve Melike Düzenli adlı öğrenciler ziyaret etti.
 
Koltukları kısa süreli devralan çocuk idareciler gerekli talimatları verdikten sonra kendilerine verilen hediyelerle mutlu bir şekilde arkadaşları arasına dönüp bayram etkinliklerine devam ettiler.
 
Saat 10.00’da başlayan resmi kutlama etkinliklerinde Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, Garnizon Komutanı Murat Aslan ve Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız, öğrencilerin, öğretmenlerin, kurum amirlerinin ve halkın bayramını kutladılar.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Şahin tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapıldığı programın sunuculuğunu Öğretmen Rukiye Göksu Sürmeneli yönetiminde 8/B Sınıfından Burak Bektaş ile 8/A sınıfından Nesime Gür yaptı.
 
Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu programda öğrenciler tarafından yapılan gösteriler izleyicilerin beğenisine sunuldu.
 
23 Nisan nedeniyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından resmi geçit töreni ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı sona erdi.
  
Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21