Dernekpazarılı güreşçiler madalyaları topladı

Dernekpazarılı genç güreşçiler Erzurum’da düzenlenen seçmelerde büyük bir başarıya imza atarak 6 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük elde ettiler.

Dernekpazarılı güreşçiler madalyaları topladı
Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız’ın  girişimleri ve Dernekpazarı Kaymakamlığı ile Halk Eğitimi Müdürlüğünün destekleriyle  ilköğretim çağındaki  çocuklar için açılan güreş kursuna  Dernekpazarı ve Çaykara İlçelerinden 60 civarında öğrenci katıldı.
 
Güreş Antrenörü İbrahim Dikici’nin çalıştırdığı genç güreşçiler aldıkları eğitimin ardından başarılarıyla adlarından söz ettirmeye başladılar.
 
Erzurum’da yapılan 10-11 yaş gurubu güreş ve koordinasyon (Koşu-Jimnastik) seçmelerinde 6 birincilik, 1 ikincilik,1 üçüncülük ve bir de dördüncülük kazanan genç güreşçiler Dernekpazarı’nın gururu oldular.
 
Kaymakam Abdurrezzak Canpolat’ı makamında  ziyaret eden güreşçileri kapıda karşılayan Kaymakam Canpolat, öğrencileri tek tek öpülerek tebrik etti.
 
Öğrencilerin başarılarının devamını dileyen Kaymakam Canpolat, öğrencilere çeşitli ödüller verdi.
 
Halim Bilal Biber 25 Kg’da Birinci
Yunus Emre Yazar 60 Kg’da Birinci
Fatih Şenaslan 50 Kg’da Üçünçü.
Eren Topaloğlu.41 Kg’da Dördüncü
 
Koordinasyon (Koşu ve Jimnastik dalında)
Sinan Akaydın 27 Kg’da Birinci
Yusuf Kırmacı 30 Kg’da Birinci
Fatih Selçuk Küçük 33 Kg’da Birinci
Eren Topaloğlu 41 Kg. Birinci
Yunus Emre Yazar 60 Kg Birinci
Halil Bilal  Biber 25 Kg’da İkinci
Mehmet Şükrü Yanılmaz 30 Kg’da İkinci
 
Kendilerine her türlü desteği veren Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız ve Halk Eğitimi Müdürü Ahmet Aydın’a teşekkür eden Antröner İbrahim Dikici “Ayrıca forma, ayakkabı ve çanta hediyeleri ile çocuklarımıza destek olan  Çilingirler ailesine teşekkür ediyorum. Yavrularımız ilimiz ve ilçemize bu gururu yaşatmanın yanında Halil Bilal Biber, Yunus Emre Yazici, Yunus Emre Yazar, Fatih Selçuk Küçük, Sinan Akaydın, Yusuf Kırmacı ve Mehmet Şükrü Yanılmaz; Rize, Artvin ve Erzurum’da bulunan Güreş Eğitim Merkezleri’nden birine girme hakkını kazandılar” dedi.
 
Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar ÇAKIR
Yaşar ÇAKIR - 9 yıl Önce

öğrencilerimizi Tebrik ediyorum,Bu etkinliklere destek sağlayan başta ilçe kaymakamı Abdurrezak Canpolat'a Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız ve Halk Eğitim Müdürü Ahmet Aydın'a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim

Yaşar ÇAKIR
CUMDER Başkanı

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21