Dernekpazarı Lisesini geri aldı

Dernekpazarı İlçesi’nde eğitim veren Hasan Cansız Kom Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Anadolu Çok Programlı Lisesi Statüsüne dönüştürüldü.

Dernekpazarı Lisesini geri aldı

Dernekpazarı İlçesi’nde Lise statüsünde eğitim verem tek okul olan ve İşadamı Hasan Cansız tarafından yaptırılan Çok Programlı Lise, geçen yıl Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ne dönüştürülmüştü.

 

Dernekpazarı halkı ve ileri gelenleri değişikliğe itiraz etti. İlçede başka Lise olmaması nedeniyle farklı alanlarda eğitim alamayan öğrencilerin velileri, çocuklarının eğitimleri için ilçeden göç etmeyi planlamaya başlamıştı.

 

İlçede başlatılan imza kampanyası ile toplanan imzalar, Trabzon Valiliğine sunuldu. Valilik tarafından yapılan inceleme ve araştırmaların ardından okulun statüsü yeniden değiştirildi.

 

2014-2015 eğitim ve öğretim yılında Dernekpazarı “Hasan Cansız Kom Anadolu Çok Programlı Lisesi” adıyla eğitim verecek olan lise, Çok Programlı Lise olduğu için muhasebe, ticaret, turizm ve  benzeri alanlarda  sınıflar  oluşturabilecek.

 

Dernekpazarılılar, seslerine kulak vererek halkın isteğini yerine getirdiği için Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’e ve emeği geçen herkese teşekküre ettiler.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
aziz özkan
aziz özkan - 7 yıl Önce

sebep olan herekse teşekkürler....fahri hocama da....
ŞİMDİ ÖĞENCİ BULMA ZAMANI..
ANADOLU LİSESİ PORĞRAMI DA MEVCUTTUR...
BAŞKA İLÇELERE GİTMEYE GEREK YOK....

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21