Dernekpazarı geleceğin güreşçilerini yetiştiriyor

Dernekpazarı Kaymakamlığı, Dernekpazarı Belediyesi ve Çaykara Belediyesi’nin destekleriyle açılan Güreş Kurslarında geleceğin güreşçileri yetişiyor.

Dernekpazarı geleceğin güreşçilerini yetiştiriyor

Dernekpazarı’nda açılan güreş kursu yetiştirdiği başarılı sporcularla Milli Takıma sporcu yetiştiriyor.

 

Dernekpazarı Kaymakamlığı, Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüklerinin öncülüğünde,

Çaykara ve Dernekpazarı Belediye Başkanlıklarının desteğiyle sürdürülen kurslarda Minikler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde gençlere güreş eğitimi veriliyor.

 

Kurs eğiticisi İbrahim Dikici tarafından yetiştirilen güreşçiler, iştirak ettikleri Erzurum’daki Minikler, Amasya’daki Gençler ve Bursa’daki Yıldızlar yarışmalarında elde ettikleri başarılarla Dernekpazarı’nın adını duyurdular.

 

2013-2014 sezonunda yapılan yarışmalarda; Yıldızlarda Mustafa Ay, Yavuz Fatih Şentürk, Abdülaziz Akhan ve Bilal Biber başarılı sonuçlar elde ederken, Miniklerde Erzurum’da yapılan şampiyonaya iştirak eden 11 sporcumuzdan altısı Güreş Eğitim Merkezine alınacak öğrenciler arasına girmeyi başardı.

 

Gençlerde ise düzenlenen yarışmalarda Murat Erdem Ateş, Oğuzhan Türk ve Kerem Tümer, en iyi dereceleri elde eden sporcular olurken, Yıldızlarda ise Yavuz Fatih Şentürk, Türkiye İkincisi, Mustafa Ay Türkiye Üçüncüsü, Abdülaziz Akan da Türkiye beşincisi oldu.

   

 

Yavuz Fatih Şentürk ve Mustafa Ay, Türk Milli Takımına girmeye hak kazanırken, Yavuz Fatih Şentürk İstanbul’da yapılan Zafer Turnuvasında Türk Milli Takımını başarı ile temsil etti.

Şentürk ve Ay, bundan sonraki  güreş  çalışmalarını Ankara Tedaş  kulübünde  devam ettirecekler.

 

Kurs öğretmeni İbrahim Dikici; “Başta ilçe kaymakamımız Sayın Selim Erkovan, Milli Eğitim Müdürü Bayram Gündoğan, Halk Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, Dernekpazarı ve Çaykara’nın Eski  ve yeni Belediye Başkanlarının destekleriyle bu noktaya ulaştık. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sporcularımın ailelerine ve  maddi manevi  desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Destek sürdükçe  başarılar da  aynen sürecek” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21