Dernekpazarı Ak Parti’de ilk aday Usta

Mart 2014’de yapılacak olan yerel seçimler için Dernekpazarı’nda aday adaylığını açıklayan ilk isim Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni Usta oldu.

Dernekpazarı Ak Parti’de ilk aday Usta

Ak Parti Dernekpazarı İlçe Başkanı Zeki Avni Usta Dernekpazarı Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

 

İlçe Teşkilatı, Yönetim Kurulu, Köy ve Mahalle Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları ile teşkilatın tüm kademeleriyle yaptığı istişareler sonucunda Dernekpazarı Belediye Başkanlığına aday adayı olmaya karar verdiğini belirten Usta açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

 

“Partimizin kuruluşundan beri teşkilatımızın içinde,  edindiğim siyasi tecrübe ve deneyimi siyasilerimiz ve kurumlarımız ile çalışmanın verdiği deneyimler sonucu, İlçeme hizmet etme yoluna girdim. Kurum ve kuruluşlarla uyumlu Teşkilatlarımız, Bakanımız Milletvekillerimizle tam uyum sağlayarak istikrarlı, ciddiyet ve disiplinli istişare yaparak İlçemizin sorularını çözmek için İlçemizi  her yönüyle taşıyacak bir ekiple icraat makamı olan Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum. Güzel ve şirin İlçemizde hiç kimseyi ötekileştirmeden, bölge ayrımı yapmadan, on dört mahalleyi bir bütün olarak  kabullenip, her köşesine hizmet için talip olduk. Her şeyden önce bu bir hizmet yarışıdır ve nasip işidir. Ama bunun gerçekleşmemesi durumunda da inşallah aynı şevk ve azimle, partimin bana uygun göreceği hangi kademe olursa olsun o kademe de hizmet etmeye devam edeceğim. Aday adayı olmamız için desteklerini hiç esirgemeyen teşkilat mensuplarımıza Değerli Dernekpazarı hemşerilerime teşekkürlerimi sunarım”

 

Zeki Avni Usta kimdir?

1977 yılında Dernekpazarı’nda doğdu. İlk, Orta ve Lise Öğretimini Dernekpazarı’nda tamamladı. Vatani görevini tamamlamasının ardından Ak Parti’de aktif siyasete başladı. 2002 yılında Ak Parti Dernekpazarı Gençlik Kolları Kurucu Başkanlığı Görevine Getirildi. Üç Dönem Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. 2008 yılında yapılan 3. Olağan Kongrede Dernekpazarı İlçe Başkanlığına seçildi. 2012’de yapılan 4.olağan kongrede yeniden başkanlığa seçilen Usta, Mart 2014’de yapılacak yerel seçimlerde Ak Parti’den Dernekpazarı Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21