Ak Parti’den aday yapılmayan Atalay, MHP’den aday oldu

Dernekpazarı Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den Aday Adayı olan Dursun Atalay, aday yapılmayınca MHP’nin Başkan Adayı oldu.

 Ak Parti’den aday yapılmayan Atalay, MHP’den aday oldu

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi hareketlilik zirveye çıkıyor.

 

Dernekpazarı Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den Aday Adayı olan Dernekpazarı Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Vakfı sorumlusu Dursun Atalay, aday olarak gösterilmeyince MHP’den aday oldu.

 

2009 yerel seçimlerinde de Ak Parti’den Aday Adayı olan Atalay, aday gösterilmeyince görevine geri dönmüştü. Bu dönem de aday gösterilmeyince Aday belirleme kriterlerine tepki göstererek partisinden istifa etti. Destekçileriyle yaptığı istişarelerin ardından Atalay’ın aday olmasında karar verildi. Bağımsız adaylık için Meclis sorunu yaşanacağından MHP’nin teklifine evet diyerek MHP’nin adayı oldu.

 

Görevinden bir kez daha istifa eden Atalay, MHP İlçe Başkanlığında düzenlenen törenle adaylığını kamuoyuna açıkladı.

 

Aday tanıtım törenine ski Milletvekillerinden Nail Çelebi ve çok sayıda partili katıldı.

Törende konuşan Çelebi; “Sıkıntılı bir süreçten sonra İlçe olarak güzel bir noktaya geldik. Sizlerin de gayretiyle inşallah Ülke olarak da  güzel bir noktaya ulaşacağız. Bugün Dernekpazarı’nın geleceği için adayımızı açıklamak üzere buradayız. Dernekpazarı artık dört mahalleden ibaret değil, 14 mahalleden oluşan bir yerdir. İşte  bu nedenle ilçeyi çok iyi bilen, her an sizlerle iç içe yaşayan, 20 yıldır ilçenin tümüne hizmet veren, çok iyi tanıdığınız birisi Dursun Atalay kardeşiniz Belediye Başkan Adayımızdır. İlçeye, memlekete hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Atalay ise yaptığı konuşmada; “Bu güne nasıl gelindiğini, ilçede aday belirleme noktasında Hangi kişilerin etkisiyle aday belirlendiğini hepiniz biliyorsunuz. Bu konuya girmeyeceğim. Ben partiler üstü bir oluşumun başkan adayıyım. Aday seçimindeki oyunlara isyan eden Ak Partililerle değişik siyası görüşe sahip, hiçbir siyası görüşten olmayanların bir raya gelmesiyle alınan kararın adayı oldum. İşte bu nedenle partiler üstü  bir oluşumun başkan adayıyım. Projelerimi önümüzdeki günlerde  mahalle mahalle, ev ev dolaşarak açıklayacağım. Sizlerin desteğiyle başarıp güzel İlçeme güzel  hizmetler sunmaya devam edeceğim. İlçem için hayırlı olsun” dedi.

 

Toplantının ardından partililerle fotoğraf çektiren Çelebi ve Atalay, esnafı ziyaret ettiler.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli-Yaşar Falcı

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursun
Dursun - 8 yıl Önce

Oktay Oftan ümidi kesti derneğemi el attı yoksa .Ordan sana pek iş çıkmaz.Dernekte AKP nin projelerini bir duysan aynaya bile tüküremezsin artık.Ama emin ol sen böyle devam edersen Ofu derneğe bağlarsalar şaşma

seyfi
seyfi - 8 yıl Önce

keşke başından beri mhp de olaydın
ama kişiliği ile sevilen adamsun...
sen de öper okşar sevrsun....seçilrsun..
projeler sonra....

İRFAN BOZKURT
İRFAN BOZKURT - 8 yıl Önce

Görünen o ki Of ta İrfanlı kardeşlerim Lambaların sönmesini fırsat bilen bir SÜRÜ yaramaz belirmiştir.Siz İRFAN sahibi kardeşlerimin çakır gözleri Of umuza SAADETİN nasıl geleceğini çok iyi bilirsiniz.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21