Ak Parti Dernekpazarı’nda Başkan Aşık ile devam dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel seçimlerinde AK Parti’nin Dernekpazarı Belediye Başkan Adayının mevcut başkan Mehmet Aşık olduğunu açıkladı.

Ak Parti Dernekpazarı’nda Başkan Aşık ile devam dedi

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel seçimlerinde AK Parti’nin Trabzon İlçe Belediye Başkan Adayları, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

 

Trabzon Hayri Gür Kapalı spor Salonunda düzenlenen törende ilçe belediye başkan adaylarını tek tek kürsüye davet eden Başkan Erdoğan, hatıra fotoğrafı çektirdiği adaylara başarılar diledi.

 

Dernekpazarı Belediye Başkanlığı için mevcut belediye başkanı Dr. Mehmet Aşı’ı yeniden aday gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Aşık ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Mehmet Aşık kimdir?

1966 yılında Dernekpazarı Kondu mahallesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Dernekpazarı'nda okudu. 1982-1983 Eğitim öğretim yılında Trabzon Lisesi'nden Mezun oldu. 1983 Yılında KTÜ Tıp Fakültesi'ni kazanıp 1989 yılında mezun oldu. Aynı yıl Denizli'nin Tavas ilçesi Konak Kasabası Sağlık Ocağı'nda göreve başladı. 1991 Yılında Trabzon Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi'ne tayin oldu. 2010 yılına kadar doktor ve Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı. 2005 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2009 yılında mezun oldu. 2010-2014 yılları arasında Özel Yıldızlı Güven Hastanesinde Başhekim Yardımcısı ve Kalite Yönetim Direktörü olarak görev yaptı. Özellikle Kalite Yönetimi, Proje Yönetimi, İletişim Becerileri, Hasta Hakları konularında sertifikalı eğitimler aldı. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ak Parti'den Dernekpazarı Belediye Başkanı Adayı oldu. Yapılan seçimin ardından Dernekpazarı Belediye Başkanlığına seçilen Aşık, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21